Vítejte!

Verze PDF

ČESKÝ SVAZ ORIENTAČNÍCH SPORTŮ

P O K Y N Y

1. závod Žebříčku B – Čechy 2011 a veřejný závod v orientačním běhu na klasické trati

Srdečně Vás vítáme na 1. závodu Žebříčku B -Čechy, který pro Vás pořádá Sportovní klub Studenec. Pro závod jsme vybrali prostor mezi obcemi Borovnice, Borovnička, Dolní a Horní Brusnice, Mostek, Pecka, Staňkov a Vidonice, v jehož středu se nalézá Holubí vrch s nadmořskou výškou 546m a ten také již dříve dal také pojmenování samotné mapě. Původním centrem závodu měl být Autocamp Mostek, ale obecní zastupitelstvo nakonec souhlas k využití tohoto prostoru nedalo. Centrum bude na louce nad železniční tratí, kterou museli pořadatelé SK Studenec nejprve uklidit a připravit na samotné závody, což bylo hlavní podmínkou jejího pronájmu.

Pořádající orgán:
Český svaz orientačního sportů

Pořádající subjekt:
Sportovní klub Studenec (STH)

Datum:
Sobota 14.5.2011

Centrum:
Louka u obce Mostek(Královéhradecký kraj) nad železniční tratí za bývalou továrnou TIBA Mostek (GPS souřadnice: 50°29'15.107"N, 15°41'33.937"E), možnost postavení klubových stanů, žádáme jednotlivé oddíly o dodržení vyhrazených prostorů.

Prezentace:
v centru závodů od 10:00 do 11:30

Parkování:
Auta pouze na louce pod železniční tratí (parkovné 20Kč), autobusy dle pokynů organizátorů v obci Mostek, mokrá varianta parkoviště na vozovce ve směru Dolní Brusnice Mostek, dbejte pokynů pořadatelů! Trasa od parkoviště do centra vede pod viaduktem a po přístupové komunikaci, nepřecházejte železniční trať!!

Vzdálenosti:
Parkoviště – centrum závodu: do 400m
Centrum závodu – start: 1400 m
Centrum závodu – cíl: 0 m

Mapa:
Holubí vrch, 1:15000, e=5 m, ISOM2000, velikost: A4, mapovali Zdeněk Sokolář, Tomáš Leštínský, Petr Junek, Jiří Marek, Josef Doležal, tisk Reklamy Jilemnnice; pro všechny kategorie mapy upraveny vodovzdorně, zvláštní mapové značky: zelené kolečko = výrazný strom, zelený křížek = vývrat, hnědý křížek = plošinka, černý křížek = tyč, lavička.
Kategorie H21B a D21B mají přibližně v polovině trati dělící motýlek. Z tohoto důvodu byly kategorie rozděleny na H21B1 a H21B2, respektive D21B1 a D21B2. Závodníci jsou povinni si na startu odebrat mapu dle svého zařazení ve startovní listině. Kategorie H21B a D21B budou hodnoceny souhrnem obou podkategorií.

Terén:
Převážně dobře průběžný, porostově rozmanitý, místy prohlubně, jámy nebo kameny, střední síť komunikací.

Zakázané prostory:
veškeré lesní prostory, kromě pořadatelem vyznačených cest na start, jsou zakázaným prostorem; zákaz vstupu do oblastí ohraničených mapovými značkami 522.0 ("plot"); 524.0 ("vysoký plot"); 709.0 („nepřístupná oblast“) – porušení zákazu znamená diskvalifikaci.

Popisy kontrol:
každý závodník si vyzvedne v centru závodu piktogramy své tratě.

Ražení:
Elektronické – SportIdent; v případě selhání SI jednotky jsou na mapě políčka R.

Start:
00 = 12:00, intervalový
organizace startu: závodník vstupuje do prvního koridoru 3 minuty před svým startem, mapu si bere po startu na start vedou modrobílé fáborky, vzdálenost 1400 m, převýšení 50 m.

Kategorie příchozích:
Závodníkům kategorií P1, P2 a P3 nebyly přiděleny startovní časy a mohou odstartovat v libovolně zvoleném čase (do času 160). Čas se jim měří od oražení startovací jednotky.

Cíl:
V centru, závodník ukončí závod oražením cílové jednotky; mapy se odevzdávají v cíli do 14:30 hod.

Časový limit:
150 minut

Občerstvení:
V cíli (voda, iontový nápoj), na občersvovacích stanicích na trati(voda).

WC:
TOI-TOI (10 ks) mezi centrem a parkovištěm (při cestě na start).

Mytí:
Mezi centrem a parkovištěm (vedle TOI-TOI), voda, umyvadla.

Ubytování:
Zajištěno v Základní škole Studenec a sokolovně Studenec v noci ze soboty 14. května na neděli 15. května 2011, otevření obou ubytovacích zařízení v sobotu 14.května 2011 v 16.30, uzavření v neděli 15.května 2011 do 9.00 hodin. Vzhledem k omezené kapacitě sprchy ve škole doporučujeme využít sprchy ve fotbalových kabinách a v sokolovně.

Stravování:
Vzhledem k malému počtu objednaných večeří (pouze 7 jídel) tato služba nebude zajišťována, doporučujeme využít při cestě do Studence restauraci U Koupaliště na Mostkách nebo restauraci U Myšáka v Borovnici, případně restaurace ve Studenci:Restaurace Na Špici (cca 1,3 km od ubytování) nebo Pension Trautenberk (cca 1,7 km od ubytování) nebo stánek SK Studenec u sokolovny.

Zdravotní služba:
V cíli zajišťuje lékař.

Výsledky:
Průběžné výsledky budou zveřejňovány v centru; konečné oficiální výsledky na www stránkách http://skstudenec.cz/old/oos/zb11/ (stránky závodu).

Vyhlášení výsledků:
v 16:00 hod. v centru závodu; vyhlášeni budou závodníci na 1.–3. místě kategorií B a HD10C a HD12C.

Prodej občerstvení:
v centru stánkový prodej; možno využít i občerstvení v restauracích v obci Mostek (nejbližší U Koupaliště 400 m).

Další prodej:
Stánky se sportovním zbožím (Kazboš, Konopáč, Noname).

Protesty:
Písemné protesty s vkladem 200,-Kč se předávají hlavnímu rozhodčímu:
Petr Junek
Na Vysočanských vinicích 939/16
Praha 9 – Vysočany
190 00

Jury:
Borovička Milan (FSP), Smutná Jana (VAM), Procházka Zdenko (DKP)

Předpokládané časy:
Podle platného Soutěžního řádu OB

Předpis:
Závodí se podle platných Pravidel OB, SŘ a PP k soutěžím sekce OB

Upozornění:
Závody probíhají v oblasti s aktivním mysliveckým sdružením, prosíme závodníky, aby udržovali pořádek v lese i na shromaždišti!!! Během dubna přibylo díky vichřici v prostoru větší množství vývratů a probíhala intenzivní výstavba nových oplocenek. Veškeré změny jsme se snažili domapovat, ale zejména u vývratů nebyla kompletní revize prostoru možná.

Funkcionáři:
ředitel závodu: PaedDr.Petr Junek
hlavní rozhodčí: Ing.Petr Junek Ph.D., R1
stavitel tratí: David Hlaváč, R2

Poděkování partnerům a sponzorům závodu:

Generální sponzor:
AUTO JUNEK s.r.o.

Sponzoři:
Obec Studenec, Makler – PaedDr.Petr Junek, ZŠ a MŠ Studenec, Otto a Ludmila Cermanovi STIHL, Kovoobráběčství Antonín Pacholík, IMDV Horka s.r.o., Lišno družstvo služeb, Stavby Dekor Vlastimil Horáček, Izolmen Jezdinský&Krejčí, A&M Borovnička

Partneři Českého svazu orientačních sportů:
Gigasport; Lesy ČR, a.s., Hummel, Žaket; Equica; T-MAPY; TOI-TOI; H.S.H. sport; Mercuri international; INA sport, Mizuno, Vavrys CZ, Nord Service Ltd., Noname, Enervit, CCA Group, Orientační běh -časopis

Pořadatelé děkují všem majitelům lesa za souhlas s pořádáním těchto závodů.


Partneři SK STUDENEC

Partneři ČSOS

TOPlist

SK Studenec