Vítejte!

Vítejte!

19.5.2011
Na základě reklamace výsledků byl v kategorii H45B klasifikován závodník Procházka Tomáš (v původních výsledcích byl diskvalifikován kvůli technické chybě - v programu na zpracování výsledků chyběla informace o jeho SI čipu).

16.5.2011
Postupy ze závodů zakreslujte na stránkách OB postupy. Stránky vyžadují instalování prostředí Java. Instalujte, stojí to za to.

15.5.2011
Závod hledáčkem fotoaparátu stavitele tratí Davida Hlaváče naleznete tady.

- mezičasy (HTML)

V průběhu závodu byla zcizena kontrola č. 51, která byla po zjištění této skutečnosti nahrazena náhradní kontrolou. Tato skutečnost ovlivnila regulérnost závodu v kategoriích H21B, H45B a P2.
Hlavní rozhodčí rozhodl o ukončení závodu v kategoriích H21B a H45B na kontrole bezprostředně předcházející kontrole č.51. Konečné výsledky v kategorii H21B jsou tedy určeny průběžným pořadím na kontrole č.91 (22. v pořadí). V kategorii H45B jsou konečné výsledky určeny průběžným pořadím na kontrole č. 113 (12. v pořadí).
Výsledky kategorie P2 jsou určeny průběhem cíle, vzhledem k charakteru kategorie jako nesoutěžní.

13.5.2011
Plánek shromaždiště:

Plánek shromaždiště

13.5.2011
Během přestávky hokeje se určitě mrkněte na stránky závodu, přibude ještě plánek shromaždiště, abyste při příjezdu věděli, kudy to bude nejkratší.

11.5.2011
K dispozici jsou další informace o závodu:
- pokyny pro závodníky
- parametry tratí

11.5.2011
Komerční vzkaz: Dodavatel širokého specializovaného sortimentu pro orientační běžce a kluby, firma Noname, bude mít historicky poprvé stánek přímo na závodech. Firma byla poslední čtyři roky dodavatel dresů českých reprezentantů a nabízí i možnost výroby dresů a klubového oblečení na zakázku.

10.5.2011
K dispozici jsou startovky:
- po kategoriích (TXT)
- po kategoriích (HTML)
- oddílová (TXT)
- oddílová (HTML)

Nelekejte se rozdělení kategorií H21B a D21B do dvou kategorií.
Kategorie H21B a D21B mají přibližně v polovině trati dělící motýlek. Z tohoto důvodu byly kategorie rozděleny na H21B1 a H21B2, respektive D21B1 a D21B2. Závodníci jsou povinni si na startu odebrat mapu dle svého zařazení ve startovní listině. Kategorie H21B a D21B budou hodnoceny souhrnem obou podkategorií.

30.4.2011
Termín přihlášek za normální startovné byl na žádost některých oddílů a Soutěžní komise Sekce OB prodloužen do 4. května 2010 23:59:59 - tzn. že byl sjednocen se závodem 2. kola ŽB čechy pořádaným SK LOB Nová Paka. Všem závodníkům, kteří se přihlásili v termínu - tj. před včerejší půlnocí děkujeme - bylo vás 690.

Poměrně přesný počet přihlášených nám pomůže v úpravě finální podoby tratí (sjednocení tratí méně početných kategorií, rozdělovací metody pro početné kategorie atd.). Další podrobnosti o závodě (pokyny, startovní listiny, parametry tratí) zveřejníme standartně v týdnu před závodem.

19.4.2011
SK Studenec má nové webové stránky díky Michalu Erlebachovi (díky!).

19.4.2011
Mapa je kompletně hotová. Mapovali Tomáš Leštínský, Zdeněk Sokolář, Josef Doležal (část z mapy Kazabrud), Petr Junek a Jiří Marek. S výběrem kartografů jsme nedělali kompromisy a každý z nich má poměrně bohaté zkušenosti s mapováním v české republice nebo v zahraničí.

A jaká mapa je? Každopádně zapomeòte na předchozí mapy prostoru! Použili jsme moderní podklady orfoto a data z laserového skenování a mapu nově zmapovali. I terén se zvláště ve východní části změnil k nepoznání - místo bílého lesa je zde množství pasek, hustníků, hustníčků, oplocenek, vývratů a světlinek, se kterými se pral hlavně Zdeněk Sokolář a trochu i Tomáš Leštínský. Ostatní části se tolik nezměnily.

Ukázky následují:

Místo bílého lesa v roce 1996 tu máme terén jako z Vysočiny (vodoteč, kameny, hustníky, paseky):
Vysočinský terén

Občas se objeví i nějaká díra nebo rýha:

I kopce se najdou společně s lomečky nebo mezemi:

čistý les je pekelně rychlý a porosty místy rozplizlé:

29.3.2011
Ke dnešnímu dni přibylo i představení neformálních podrobností o závodu v sekci o závodu.
Dále doplòujeme odkaz na stránky nedělního závodu pořadáného SK LOB Nová Paka.
Je-li mezi čtenáři těchto stránek nový zájemce o orientační běh, který by si chtěl zkusit například veřejný závod a ve světě orientačního běhu je tedy začátečníkem, může využít informací na stránce českého svazu orientačních sportů, a to v sekci ABC orientačního běhu, tam najdete mnoho rad, tipů a triků, jak na to.

21.3.2011
Je první jarní den.
Byly ve vší tichosti spuštěny stránky 1. závodu žebříčku B-čechy v orientačním běhu 2011. Je k dispozici rozpis. Brzy přibude i představení neformálních podrobností o závodu v sekci o závodu.