Vítejte!

Zde najdete něco více o nadcházejících závodech.

Terén a místo závodu:

Shromaždiště i závodní terén se nachází v Podkrkonošší, na rozhraní Hostinské pahorkatiny tvořené měkkými červenými pískovci a vulkanické Staropacké vrchoviny (melafyr). Terén se nachází na mírně zvlněné náhorní plošině tvořené melayry mírně ukloněné k jihozápadu, na které se nachází vrchy Strážník (630 m n.m.) a Horka (589 m n.m.). Na severovýchodu je terén ohraničen prudkým zlomem (cca 160m převýšení) tvořícím rozhraní mezi Hostinskou pahorkatinou a Staropackou vrchovinou.

Prostor závodu z hlediska sportovní historie:
Závod se poběží v terénu, který formoval významné osobnosti naší moderní historie. Každý den chodila či běhala na lyžích právě přes vrch Strážník do studenecké školy Květa Jeriová ze Zálesní Lhoty, mimochodem bývalá spolužačka ředitele závodu. To, že je to terén náročný a dokáže přinutit k nejlepším výkonům, pak Květa Jeriová dokázala na olympijských hrách v Sarajevu v roce 1984.
Na Strážník a do blízkého okolí se také chodil procházet mladý Jiří Šlitr, který se narodil rovněž v Zálesní Lhotě. Jeho dětství prožité zde se jistě projevilo i v jeho pozdější tvorbě hudební a divadelní.
No a aby toho nebylo málo, trenér Zdeněk Remsa se učil skákat na studeneckých skocích, které se také nacházejí v prostoru závodu. Svoje zkušenosti pak dokázal skvěle předat svým svěřencům, zejména Jiřímu Raškovi, který se pod jeho vedením stal prvním českým držitelem zlaté medaile ze zimních olympijských her, stalo se tak roku 1968 v Grenoblu.
Věříme, že i vás terén inspiruje k odevzdání toho nejlepšího, co ve vás dřímá. Jak to tu vypadá, můžete vidět na fotografiích níže. Snad nám bude přát počasí a bude tak, jako na oněch fotkách.

Tratě na Strážníku

Tratě na Strážníku

Orientační i lyžarský orientační běh už v tomto terénu proběhly, důkazem budiž tato mapa pro LOB a tato mapa pro OB z nedávné doby. Můžeme prozradit, že terén pro nadcházející závod je rozsahem někde mezi těmito dvěma mapami. Uvidíte sami.

A takhle vypadaly mapy závodu před těžko uvěřitelnými pěti lety:

- trať D21E (sobota)
- trať H21E (sobota)
- trať D21E (neděle)
- trať H21E (neděle - 1.kolo)
- trať H21E (neděle - 2.kolo)

Rozhodně přijeďte na námi pořádaný závod, v zimě je tento terén okouzlující.


Sponzoři SK STUDENEC

Auto Junek
IZOLMEN
Makler
Obec Studenec
ZŠ a MS Studenec
Kovoobráběčství Pacholík
Plasteko
Reklamy Jilemnice
Stihl Cermanovi

Novopacké pivo

LAKOMAL, s.r.o.

Stavby Dekor Vlastmil Horáček

ČMSS - Ing. Václav Urban

IMDV Horka, s.r.o.

Lišno, družstvo služeb

Sponzoři sekce LOB ČSOB

SK Studenec