2007 - aktuálně

 

Adam Zika úspěšně reprezentoval na Mistrovství světa juniorů, kde bodoval především mezi mladšími juniory.  Zásluhou alpského lyžování měl SK Studenec i zastoupení ve vyhlašování Sportovce roku okresu Semily. Adam Zika obsadil 3. místo v kategorii sportovců do 19 let za vítězným skokanem Romanem Koudelkou a atletem Pavlem Bukvicem.

Po úspěšném vystoupení v obřím slalomu ve Vailu, v němž si sjela své životní FIS body v této disciplíně, pokračovala česká reprezentantka LUCIE ZIKOVÁ v dobrých výkonech i v následných dvou FIS slalomech v Beaver Creeku - jednou vyhrála a jednou dojela druhá, přičemž za sebou ve vítězném závodě nechala mj. americké slalomářky Kristinu Koznick a Kaylin Richardson pravidelně bodující ve Světovém poháru. Oba výsledky a hodnota v nich získaných FIS bodů (10.49, 11.02) posune Lucii ke 40. místu ve světovém žebříčku slalomářek, čímž se stane aktuální českou dvojkou v této točivé disciplíně hned za Šárkou Záhrobskou.

Výrazného úspěchu dosáhla členka SK Studenec Lucie Ziková, která porazila přes 40 konkurentek na univerzitních závodech v americké Montaně, které se konalypolovině ledna. Čerstvá posila oddílu SK Studenec, česká reprezentantka a sestra úspěšného studeneckého závodníka Adama Ziky si dojela suverénně pro prvenství v nejlepším čase z prvního kola.  

 Původně však hrozilo, že Ziková tak výrazného úspěchu vůbec nedosáhne, neboť sobotní obří slalom musel být organizátory zrušen z důvodů extrémních větrných podmínek a velmi špatné viditelnosti.

Lucie Ziková patří mezi českou špičku a je členkou do užšího reprezentačního výběru, na sebe výrazně upozornila již v minulosti, když vyhrála slalom v poháru NCAA a v mezinárodní konkurenci žebříčku světové lyžařské federace FIS obsadila za loňskou sezónu 79. místo. Dvaadvacetiletá závodnice se na letošní sezónu připravovala společně se svým bratrem na sjezdovkách v USA.

Potěšující pro SK Studenec je i pohled do Žebříčku FIS pro letošní rok, kde první dvě místa v kategorii juniorů patří Adamu Zikovi a Matyáši Mlezivovi. Mezi juniorkami je nejlepší Pavla Klicnarová na šestém místě a mezi ženami taktéž šestá Lucie Ziková a Daniela Marková na 12.místě.

Právě zbývající část studeneckých závodníků absolvovala sérii závoduNorsku a dařilo se Daniele Markové, která si připsala důležité FIS body za dvě umístěníprvní desítce.

Zásluhou alpského lyžování měl SK Studenec i zastoupení ve vyhlašování Sportovce roku okresu  Semily. Adam Zika obsadil 3.místo v kategorii sportovců do 19 let za vítězným skokanem Romanem Koudelkou a atletem Pavlem Bukvicem.

 

Alpské lyžovánípřed zimou 2006/2007

 

Po úspěšné loňské sezóně, kdy SK Studenec obsadil vynikající 4.místo v Českém poháru družstev a dva jeho závodníci Adam Zika (5 medailí na Mistrovství světa mladších juniorůkanadském, Quebecu) a Matyáš Mleziva úspěšně reprezentovali Českou republikujuniorské kategorii, pokračovali tým pod vedením Filipa Markanáročné přípravě na další sezónu. Absolvovali letní přípravu včetně horolezeckého výcviku (sjezdař nesmí mít strach) se zpestřenímpodobě nohejbalových a fotbalových klání se studeneckými orientačními běžci (většinou vítěznými).

 

Tým studeneckých závodníků pro novou sezónu posílila Lucie Ziková (1984), sestra Adama Ziky, členka reprezentačního družstva dospělých, která se společně se svým bratrem připravovala na sjezdovkách v USA. Ostatní nejprve využili haly pro sjezdové lyžováníněmeckém Bottropu a pak dlouho čekali na přijatelné podmínky na rakouských ledovcích. Do současného doby zde absolvovali pět týdenních tréninkových pobytů, kterých se vedle studeneckých závodníků zúčastňují i závodníci patřící do trenérské skupiny Filipa Marka (SK Brno Kohoutovice, Avie Čakovice a další).

 

Potěšující pro SK Studenec je i pohled do  Žebříčku FIS bodů pro rok 2007 (vydaný pro závodníky ČR v říjnu 2006), kde první dvě místakategorii juniorů patří Adamu Zikovi (8.místo mezi muži) a Matyáši Mlezivovi (10.místo mezi muži), mezi juniorkami je nejlepší Pavla Klicnarová na 6.místě a mezi ženami Lucie Ziková na 6.místě a Daniela Marková na 12.místě.

 

 

Oddíl alpského lyžování

 

Nejmladší oddíl SK Studenec vznikl na základě jednání úspěšného mládežnického trenéra alpského lyžování Filipa Marka a zástupců SK Studenec na podzim roku 2003. Do oddílu přešlo 10 závodníků z okolních lyžařských klubů a oddílů včetně studenecké závodnice Daniely Markové.

 

 

Nabídka pro oddíly, které samostatně neorganizují pravidelnou přípravu

na ledovcích pro své členy.

 

Nabídka podzimních  tréninkových kempů na ledovci Pitztal a Kaunertal pro závodníky  juniorské kategorie a starší žáky.Tréninkové zázemí bude otevřeno od 25.9.2006 do 15.12.2006 vždytermínech od soboty do soboty 7 dní lyžařského tréninku.

 

DopravaPrahy, ubytování a strava  zajištěno.

Cena ročník 1990 a níž cca 8000.-

 

Tréninkové skupiny:

 

Chlapci: Vojtěch Fučík, Matyáš Mleziva, Lukáš Chmelař, Vojtěch Houška, Jan Vondrák, Jiří Decastelo, Jan Machotka

 

Dívky: Daniela Marková, Pavla Klicnarová, Gabriela Smutná, Markéta Vaníčková, Katka Polívková, Erika Knopová,

 

Kontakt

Filip Marek

+420732323770

 

 

Nábor do oddílu alpského lyžování při SK Studenec

Cílová skupina: Středoškolská mládež kategorie juniorů dle předpisu FIS alpského lyžování věk 15-20 let studující na střední školeregionu,sportujícíalpském lyžování.

Cíl: Naučit sportovat mladé lidisportemzávoděním je připravit na budoucí život. Osvětlit jim, jak se dělá vrcholový sport a co všechno je potřeba udělat pro dosažení maximálního výkonujednotlivého sportovce. Zároveň ukázat, že úspěchy jednotlivců vycházejíkolektivní přípravysoudržnosti celého týmu.

Škola: Sportovní gymnázium Jilemnice, Gymnázium Vrchlabí

Zázemí: Vzdělávací, kulturní, ubytování internát.

Tréninkové zázemí: Sportovní klub Studenec.

Zázemí tréninkové, kondiční, speciální cvičení, kondice, síla, obratnost, rehabilitace, rozbory video analytika, ubytování privát.

Lyžařská střediska: Ski areál Špindlerův Mlýn, Ski areál Harrachov, TJ Vysoké nad Jizerou areál Šachty, Ski areál Rejdice, Spartak Rokytnice nad Jizerou, Klub nartowy Karpacz, Areal Kowary

Doprovodný program: Horolezectví, divoká voda, horská kola, padákové létání

Rámcový program:

Jaro: Kondicenácvik techniky,atletika, víkendová (prodloužený víkend čtvrtek večer neděle odpoledne) soustředění 2 kempy na ledovci na osvojení techniky pro pozdější rozvoj skluzových pocitů.

Léto: 5 kondičních kempůrozmezí 5–9 dnů 1 Kemp na ledovcinácvikem závodní techniky

Podzim: Víkendová soustředění,kondice 5 kempů na ledovci závodní tréninksimulace závodů cca 40-50 dnů.

Zima: Závodní období závody FIS, CIT, NJR k rozvoji závodních vlastností osvojení si všech lyžařských disciplín (slalom, obří slalom, SG, sjezdskikros), vytčení budoucí specializace pro každého člena tréninkové skupiny.

Stávající skupina chlapci: Mates Mleziva, Adam Zika (osobní trenér Pešat), Lukáš Chmelař, Jan Charvát, Vojta Houška, Martin Kverka, Jan Vondrák, Vojtěch Fučík

Stávající skupina dívky: Daniela Marková, Pavla Klicnarová

Kontakt: Filip Marek, Studenec 176, 512 33, e-mail: filipjosefmarek@tiscali.cz