Halová sezóna

 

Již po několik sezón je i v fotbal v našem měřítku celosezónním sportem a zimní období patří jednak přípravě, jednak halovým turnajům.

Rok 2004 uzavřel tradiční Vánoční turnaj na umělém povrchu Pensionu Trautenberk a vítězství si podruhé za sebou odnesli hráči FC Vrchlabí. Turnaje se zúčastnilo rekordních 10 mužstev.

 

Studenecké výběry podle jednotlivých ročníků (od ročníku 1996 až po dospělé) se do poloviny února zúčastnili téměř dvaceti turnajů od Tanvaldu přes Železný Brod, Rokytnici nad Jizerou, Lomnici, Novou Paku, Semily, Vrchlabí a Hostinné a často se setkali s kvalitními soupeři hrajícími často vyšší soutěže včetně ligových (Slovan Liberec, Slavie Praha). Nejlépe si vedli mladší žáci (1992), kteří vyhráli turnaj ve Vrchlabí a obsadili 2.místo v Tanvaldě. Cenné je i 4.místo ze Semil v nejsilněji obsazeném turnaji. Úspěchem jsou i individuální ocenění Jirky Povra (nejlepší hráč) a Jirky Šíra (nejlepší střelec). Výběr mladších žáků na některých turnajích posílil Tomáš Hampl (Tatran Hostinné) a Milan Ježek (Sokol Dolní Kalná), nemohla chybět ani Eva Bartoňová (DFK Slávia Hradec Králové). Výborně si vedli i starší žáci, kteří zazářili na nabitém turnaji v Železném Brodě, kde skončili rovněž na druhém místě, statečně bojovali i minižáci v Nové Pace, kde téměř obrečeli nešťastnou porážku v semifinále, Vojta Nedomlel si však odnesl cenu za nejlepšího brankáře turnaje. Méně se již dařilo těm nejmenším (1996), dorostencům a dospělým.

 

 

Nedílnou součástí zimní přípravy se staly halové turnaje. Studenecká mužstva se zúčastní  v průběhu zimy více než deseti halových turnajů v okolí a tyto turnaje se především zpestřením zimní přípravy, která by měla sloužit především k navýšení fyzické kondice.

 

Prvního turnaje se zúčastnili mladší žáci a v Rokytnici nad Jizerou obsadili 3.místo, když jako jediní dokázali uhrát bod s favoritem turnaje, žáky Slavie Praha. Mužstvo bylo posíleno o Tomáše Hampla (v současné době hráč Hostinného) a opět se neztratila ani Eva Bartoňová, která vstřelila dvě branky.  Eva si výborně vedla v první ligové sezóně v dresu DFC Slávia Hradec Králové a v 8 zápasech nastřílela 20 branek a k tomu si připsala 4 gólové přihrávky.