Příprava áčka pohledem trenéra Pavla Liptáka

SK Jilemnice – SK Studenec 4:4 (2:2)

V prvním historickém utkání na umělé trávě v Jilemnici dokázali fotbalisté SK Studenec remizovat s účastníkem oblastního přeboru Libereckého kraje. Husté sněžení sice ztěžovalo přesnou kombinaci, o to více museli hráči vynaložit fyzického úsilí. Velmi dobře se uvedli Ulvr, M. Šedivý a střelec dvou branek V. Vancl. Domácí (stejně jako hosté) nehráli kompletní, přesto na hřišti byli vidět např. Baranyk, Hanza, Buďárek, Vašek, Onak, Horáček, Schauer, v brance Junek.

SK Studenec hrál ve složení:

1. pětka - Korotvička, Metelka, Marčík, Vancl V., Albrecht,

2. pětka - Stránský, M.Šedivý, Pešek, Ulvr, R.Puš

V brance v prvním poločase Honců a ve druhém poločase P.Vancl.

SK Jilemnice - SK Studenec       4:4 (2:2)

Branky: V.Vancl 2, Pešek, Albrecht

Sled branek: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4

Hrálo se 2 X 25 minut

Zimní turnaj v Semilech

SK Jilemnice - SK Studenec      2:0 (1:0)

Z naší strany, zejména, v 1. poločase velmi vydařené utkání po herní stránce. Nasazení a bojovnost odpovídalo trenérovým představám.  Pouze zase vázlo zakončení. Měli jsme  asi čtyři gólové šance (Jilemnice dvě), největší M. Šedivý, když zcela sám před brankou trefil míč vedle. U řady míčů a soubojů 1:1 jsme byli dříve a vyhrávali. Ve 2. poločase  jsme sice několikrát ohrozili branku soupeře, ale opět chybělo trochu  štěstí. Jilemnice však byla po fotbalové stránce po celý zápas lepší. Přesto si myslím, že jsme si zasloužili remízu, případně alespoň vstřelit branku.  Chytal dobře Honců (chytil Pulpánovi penaltu), přijemně překvapili V. Vancl a  Bartoň, velmi dobře  zahráli Stránský a Marčík (ten především v 1. poločase).

Sestava: Honců - Kampov, Nedomlel, J.Šedivý, Bartoň -  M.Puš (Metelka) , Stránský, M.Šedivý (Albrecht), V.Vancl  -  Marčík, Urban.

SK Semily "B"    -     SK Studenec           0 : 0

Paradoxně jsme proti Jilemnici hráli dobře a prohráli. Tento víkend jsme nehráli tak dobře a mohli i vyhrát. Semily však byly podstatně lepší, především ve středu hřiště nás přehrály. Měli lepší pohyb po hřišti. Velká tíha ležela na brankáři a obráncích. V několika případech nám pomohla i voda, kdy se míč zastavil v kaluži. 100% šanci jsme si nevytvořili. Domácí stejně jako my neproměnili penaltu (u nás Stránský).   Z hráčů podali dobrý výkon brankář a obránci. Zde chci vyzdvihnout debut Chrtka (uvedl se velmi dobře).

Sestava: Vancl P. - Chrtek, Nedomlel, J.Šedivý, Albrecht -     M.Puš (Buchar), R.Puš (Pešek), Stránský, Vancl - Urban, Marčík.

SK Semily (st. dorost)   -   SK Studenec     3:5 (3:1)

Asi překvapivé, ale podle průběhu utkání, zasloužené vítězství. První poločas byl z naší strany dost špatný. Za deset minut to bylo 2:0. Domácí, v podstatě, jak se dostali do vážnější akce, skorovali.  V prvním poločase jsme hráli proti silnému větru, naopak ve druhém s větrem v zádech. Ve 2. poločase to však byl doslova koncert. Domácí překvapivě odpadli fyzicky, a tak jsme měli mnoho šancí. Metelkovi se střela zastavila v blátě, Marčíkovi neuznali regulérní gól. Brož místo hlavou šel do míče nohou a ze tří kroků netrefil. Kuřík se ve druhém poločase. rozehrál k velmi dobrému výkonu, dirigoval hru mužstva.

Sestava: Tuž - Chrtek, Kuřík, Nedomlel (46.Kudrnáč), Albrecht - Ulvr, Stránský, V.Vancl (65:Hermon), M.Puš (65.Brož) – Marčík  (70.Pešek), Metelka

Branky:  Stránský, Kudrnáč, Hermon, Metelka, Ulvr

SK Studenec ---  Tatobity       10:1  (4:0)

Sestava: Honců - Chrtek (46. R.Puš), Nedomlel, J.Šedivý, Bartoň - Metelka (46.Brož), Stránský,      Urban (46.M.Šedivý ), Albrecht - Marčík, Ulvr.

K vlastnímu utkání: překvapilo mě, že soupeř hrál hodně špatně. Přitom tam hraje řada zkušených hráčů ze Semil. Vážněji nás za celý zápas neohrozili a kdyby naši hráči skutečně hráli naplno celých 90 minut, muselo to být 15:0. V 65.minutě to již bylo 10:0 a každý chtěl dát gól, a tak místo  lépe postavenému spoluhráči se střílelo ze všech možných pozic.

Branky: Stránský 3, Nedomlel, J.Šedivý, M.Šedivý, Urban, Metelka, Marčík, Ulvr.

Studenec  -  Nová Ves       5:1 (0:1)

Sestava: Vancl - Chrtek (46.Brož), Nedomlel, Šedivý J., Albrecht - Šedivý M. (61.Pešek), Stránský,    Marčík, Urban - Kampov, Ulvr

Celkově musím říci, že jsme měli několik dobrých a fotbalových akcí (nevím do jaké míry byl soupeř kompletní). V prvním poločase jsme byli tak 2/3 lepší a nevyužili dobré příležitosti ke vstřelení branky. Největším problémem byla přihrávka a někteří dlouho drželi míč. Ve druhém poločase soupeř odpadl a mohli jsme dát ještě další dvě až tři branky. Celkově hodnotím vystoupení na zimním turnaji kladně.   Celkem se vystřídalo 24 hráčů (3 brankáři, 17 "A" a "B", 4 dorostenci).

Branky: Brož 2, Stránský, Urban, Kampov.

Pohár Jizerských pekáren (1.kolo):

Jilemnice   -   Studenec       8:2 (2:0)

Sestava: Honců - Ulvr, Kuřík (31.M.Šedivý ), Nedomlel, Bartoň - Šedivý J., Stránský, Marčík, Brož -  Kampov, Urban (61. M.Puš )

I přes hrozivý  výsledek se většina prvního poločasu odehrála na polovině Jilemnice. Dopředu jsme hráli velice dobře, až na to zakončení. Jilemnice dost faulovala, ale rozhodčí neustále zvedal ruku, že máme výhodu. Neodpískal jasnou penaltu, naopak ve 2.pol. si ji vymyslel (to již bylo 5:1). Jilemnice za celý první poločas vystřelila na branku mezi tyče dvakrát a vždy z toho byl gól. První branka padla,  že dostal Preissler do běhu míč a prostřelil Honců. Druhou jsme dostali tak, že Nedomlel špatně zahrál malou domů, Honců míč nedoběhl a z rohového kopu zcela volný hráč skoroval. Z naší strany jsme měli šance (Kampov, Urban, Brož, Marčík), jenže ani z malého vápna nebyl nikdo schopný dát gól. Střely z dálky Junek bez problémů chytil. Rozhodnutí padlo v úvorních pětiminutách druhého poločasu, kdy jsme dvakrát inkasovali ostudné góly. Mužstvo se položilo. Za stavu 5:0 dal Kampov gól a těsně poté z penalty další gól Marčík. Další obrovskou šanci Kampov nedal a to byl další důležitý moment. Dát třetí gól, asi by to bylo zase jiné. Jak jsem již řekl, dopředu jsme hráli dobře, obrana a a brankář přímo katastrofální  Záložníci se nestačili vracet. V útoku při-jemně překvapil Kampov.

Hráčské změny

Období zimní přípravy již dávno není obdobím klidu, a to platí i pro funkcionáře jednotlivých klubů. I vedení SK Studenec se snaží doplnit kádr áčka o další hráče a pokusit se ve Studenci zachránit oblastní soutěž. Tento cíl však mají i ostatní mužstva, a tak cesta k němu nebude jednoduchá. K 31.12.2003 ukončil ve Studenci hostování hráč FK Vrchlabí Roman Česánek, hostování bylo prodlouženo Lukáši Stránskému, s nímž přichází ještě útočník Petr Marčík. Po doléčení zranění přichází na hostování hráč Sokola Zálesní Lhota Marek Šedivý, z hostování v Horní Branné se vrací Jirka Ulvr a v přípravných zápasech bude zkoušen kanonýr okresní soutěže a hráč sousedního Sokola Horka Vasyl Kampov. Další jednání pochopitelně probíhala, probíhají a budou ještě probíhat, takže hovořit o nich je do termínu ukončení přestupů předčasné. Po zranění by se do přípravy měli zapojit Martin Kuřík a Vojtěch Korotvička, naopak obnovená zranění či operace z přípravy vyřadily Marka Salátka, Járu Kočárka, Lukáše Korotvičku a Luboše Brože.

Valná hromada SK Studenec

Sportovní klub Studenec

V sobotu 17.ledna 2004 se konala valná hromada Sportovního klubu ve studenecké Orlovně a přítomní členové byli seznámeni se zhodnocení sportovní části roku roku 2003 a přípravami na rok 2004, se sportovními aktualitami, hospodařením klubu v roce 2003, se stavem výběru členských příspěvků pro rok 2003-2004,  se zhodnocení oslavy 80.výročí klubu a 100 let fotbalu ve Studenci, s přípravou zimního soustředění a masopustních šibřinek a dalšími perspektivami klubu.

Ke dni 31.12.2003 má Sportovní klub Studenec 346 členů, z nichž někteří jsou členy více než jednoho oddílu, a tak je ve třech oddílech klubu zapojeno celkem 369 sportovců, z toho 212 mužů, 38 žen, 33 dorostenců, 5 dorostenek, 71 žáků a 10 žákyň. Nejpočetnější je zakládající oddíl SK Studenec, a to oddíl fotbalu, který má 328 členů, oddíl orientačního běhu má 32 členů a nejmladší oddíl alpského lyžování má 9 členů. Z uvedených členů má 191 členů závodní registraci v Českomoravském fotbalovém svazu, 32 v Českém svazu orientačního běhu a 9 v Českém svazu lyžařů.

Vzhledem k rozsahu činnosti klubu neustále narůstá i rozpočet klubu, jehož obrat dosáhl k poslednímu uzavřenému měsíci ke dni konání valné hromady (listopad 2003)   výše 988266.00 Kč, takže zcela určitě přesáhne v uplynulém roce  2003 obrat klubu částku 1 milionu korun .

V oblasti perspektiv klubu valná hromada schválila složení pracovní komise klubu, která bude připravovat podklady k případné výstavbě nového sportovního areálu klubu.

Halové turnaje

Halový turnaj mužů v Lázních Bělohrad (10.1.2004)

Skupina A: Milíčeves - Jičín 2:2, Lázně Bělohrad A - Staré Místo 5:1, Milíčeves - Studenec 4:1, Jičín - Lázně Bělohrad A 0:2, Staré Místo - Studenec 3:0, Milíčeves - Lázně Bělohrad A 0:2, Jičín - Staré Místo 4:1, Lázně Bělohrad A - Studenec 5:1, Milíčeves - Staré Místo 5:1 a Jičín - Studenec 3:4.

O 9. místo: Studenec - Lázně Bělohrad B 0:2

Konečné pořadí: 1. FC Avon Rudník, 2. RMSK Cidlina (starší dorost), 3. TJ Lázně Bělohrad A, 4. FC Milíčeves, 5. SK Jičín, 6. TJ Rosice n. L., 7. Slavoj Předměřice n. L., 8. Agro Staré Místo, 9. TJ Lázně Bělohrad B, 10. SK Studenec.

Výsledky SK Studenec na halovém turnaji v Lázních Bělohrad

(pohledem Pavla Liptáka)

Milíčeves - Studenec       4:1

Z naší strany patrně po herní stránce nevydařenější utkání.

Jičín - Studenec       3:4

Z 3:1 jsme otočili v oslabení na 3:3 a rozhodující branku.

dali v přesilové hře. Branky - Hermon 2, Urban, M.Šedivý

o 9. místo - L. Bělohrad "B" - Studenec    2:0

Velmi špatný výkon a zasloužená porážka.

Halový turnaj dorostu v Lázních Bělohrad (11.1.2004)

Skupina B:

Jičín MD-Chomutice 3:1, Studenec-Č.Skalice MD 4:0, Jičín MD-Předměřice SD 2:1, Chomutice-Studenec 4:0, Č.Skalice MD-Předměřice SD 0:5, Jičín MD-Studenec 8:1, Chomutice-Č.Skalice MD 4:2, Studenec-Předměřice SD 1:3, Jičín MD-Č.Skalice MD 8:1, Chomutice-Předměřice SD 0:1

Pořadí: 1.SK Jičín MD 12 bodů, 2.Sj.Předměřice SD 9 bodů, 3.Sokol Chomutice 6 bodů, 4.SK Studenec 3 body, 5.Jiskra Č.Skalice MD 0 bodů

o 7.místo vyhrál Studenec -
  Žlunice 3:2

Hala v Nové Pace

Trochu delší halový zápas si zahráli minižáci v nové hale v Nové Pace s tradičním soupeřem s Dolní Kalné. Při neúčasti některých hráčů a především Martina Kloučka v brance byl jejich protivník úspěšnější.

SK Studenec (1993) - TJ Sokol Dolní Kalná 3:8   (0:2,1:3,2:3)

Branky: Eva Bartoňová 3

Halový turnaj mladšího dorostu v Lomnici nad Popelkou

Nejlepšího výsledku na halových turnajích dosáhli mladší dorostenci, kteří v konkurenci 8 mužstev (Turnov, Lomnice, Mladá Boleslav, Jičín) obsadili 2.místo, když v rozhodujícím zápase podlehli vítězným Ruprechticím. Velmi dobře se uvedl především Tomáš Jiřička z Čisté, který by v případě dohody s Dolní Kalnou měl posílit studenecký dorost pro jarní část sezóny.

Halový turnaj mladšího dorostu v Semilech

Opačného výsledku dosáhli studenečtí hráči na turnaji v Semilech, který však kolidoval s lyžařskými výcviky, a tak dorostence zastoupili především žáci. V turnaji získali jediný bod a skončili na posledním místě z 8 mužstev.

Halový turnaj mladších žáků ve Vrchlabí

V konkurenci 8 mužstev se studeneckým žákům nevydařil vstup do turnaje, když prohráli s Jilemnicí, ale v dalších zápasech se jim již dařilo a obsadili nakonec 3.místo za staršími žáky Lánova a Jilemnicí. Za sebou nechali oba vrchlabské celky, žáky z Rudníku a Dolní Branné.

Halový turnaj minižáků v Lomnici nad Popelkou

Téměř celodenním maratónem byl turnaj v Lomnici, kterého se zúčastnilo 12 mužstev a studenečtí minižáci posíleni horeckým Kubou Šmídem obsadili v silné konkurenci městských klubů cenné 7.místo. V souboji o 7.místo remizovali s domácí Lomnici 1:1 (branku vstřelila Eva Bartoňová) a ve střelbě pokutových kopů byli úspěšnější (Eva Bartoňová a Kuba Pacholík).

Halové turnaje mladších žáků v Semilech a v Lázních Bělohrad

Úspěšně si vedli mladší žáci v Semilech, kde obsadili 2.místo. Naopak v Lázních Bělohrad se v turnaji, kde rozhodčí připouštěli až příliš tvrdou hru, se neprosadili především v koncovce a po sérii o gól prohraných zápasů obsadilo až 10.místo.

Halové turnaje mladší přípravky (1996)v Lomnici nad Popelkou

Posledními turnaji byly dva turnaje v Lomnici nad Popelkou, z nichž naši nejmenší vybojovali 7. a 3.místo a vyzkoušeli si většinou poprvé atmosféru takového turnaje. Za zmínku stojí střelecká bilance Dandy Mejvalda a vyhlášení Vojty Nedomlela nejlepším brankářem turnaje.