Hodnocení podzimu 2004

 

Po několika letech zůstala pro studenecký klub podzimní sezóna nedohrána, neboť se poslední zápas v Jablonci nad Jizerou pro nepříznivý terén neuskutečnil, přestože studenecké mužstvo do Jablonce dvakrát dorazilo. Tím zůstala zpečetěna i nula na kontě bodů studeneckého áčka. Klub však má za sebou velice náročný rok s jarním bojem áčka o setrvání v oblastních soutěžích, s vydařeným 2.ročníkem Fotbalových slavností a s dobrými výsledky mládežnických týmů. Náročnost podzimní části sezóny potvrzuje ta skutečnost, že studenecký  fotbal má v oblastních soutěžích tři družstva (to se žádné fotbalové generaci ve Studenci nepodařilo) a především pro žáky a dorostence to je nesmírně cenná zkušenost. A na hru žáků je někdy radost pohledět.

 

Minižáci:

 

Minižáci pod vedením tria Radek Mejvald, Ríša Nosek a Jiří Čivrný za vydatné podpory vlastního fanklubu vykazují nejlepší bilanci. Soutěži sice kraluje áčko Libštátu, ale o 2.místo svedli lítý boj minižáci Jilemnice, Jablonce a Studence a v poločase jsou na tom lépe zásluhou lepšího skore studenečtí minižáci. V brance se rozchytal Vojta Nedomlel, obranu výborně diriguje Marek Čivrný, nejvýraznější postavou v záloze je Tomáš Stránský, důrazný fotbal hrají Tomáš a Štěpán Kučerovi, ale trochu vázne po odchodu Evy Bartoňové střelecká muška, technicky vyspělému Dandovi Mejvaldovi chybí vzhledem k  věku větší střelecký důraz a Radku Vydrovi více klidu při proměňování šancí.  Vzhledem k tomu, že po této sezóně končí v minižácích početná generace ročníků 1993 a 1994, vešel SK Studenec v jednání s OFS Trutnov o možnosti startu mladších žáků SK Studenec v okresním přeboru Trutnovska (okres Semily tuto soutěž nemá).

 

Bilance:

 

Sedmihorky 2:2 Čivrný, Mejvald

Rokytnice 2:0 Čivrný, J.Kuřík

Košťálov 6:1 Stránský 2, Čivrný, Mejvald, T.Kučera, Nosek

Horní Branná 4:0 Čivrný 2, Stránský, Nosek

Mírová 3:1 Vydra 3

Jilemnice A 2:2 Čivrný, Vydra

Libštát B 5:0 Čivrný 3 Mejvald , Vydra

Poniklá 0:0

Libštát A 2:4 Mejvald 2

Jablonec 3:1 Vydra 2, Mejvald

Jilemnice B 7:0 Čivrný 3, Nosek 2, Nedomlel, M.Kuřík

Vysoké 5:0 Mejvald 2, Nosek, Vydra, J.Kuřík

 

Střelci:

 

12 – Marek Čivrný 2 – Jenda Kuřík

 8 – Danda Mejvald 1 -  Tomáš Kučera, Vojta Nedomlel,

  8 – Ráďa Vydra Martin Kuřík

  5 – Míša Nosek

  3 – Tomáš Stránský

  1111133

Žáci:

 

Žáci si pod vedením Vladimíra Letkovského vybojovali postup do oblastní soutěže, i když mužstvu odešla v podobě Martina Kupce palebná síla a tým by věkově spadal spíš do kategorie mladších žáků. Tato skutečnost potom byla největším handicapem, neboť většina soupeřů byla fyzicky zdatnější, což v této věkové kategorii dokáže částečně ještě nahradit herní nedostatky. Navíc samotný kádr byl poměrně úzký, takže při zapojení hráčů do ostatních sportů a případných zraněních zůstávala trenérovi pouhá jedenáctka hráčů.  Pro jaro by však mužstvo mělo být posíleno o žáky z Dolní Kalné, kteří docházejí do studenecké školy, ale hrají v jiných klubech.

 

Výsledky:

 

Železný Brod 0:1

Desná 1:5 Povr

Lučany 2:2 Povr 2

Zásada 1:1 Povr

Sedmihorky 1:1 Povr

Velké Hamry -Tanvald 1:4 Havlíček

Rokytnice 2:4 Hanzlík, Klouček

Rokytnice 1:2 Pacholík

Železný Brod 1:3 Povr

Desná 0:2

 

Střelci:

 

6 – Jirka Povr

1 – Martin Havlíček, Zdenda Hanzlík, Tomáš Klouček,

Michal Pacholík

 

 

Dorost:

 

Dorostenci sice skončili v uplynulé sezóně  pod vedením Miroslava Šembery a Jiřího Povra na prvním nepostupovém místě, ale vzhledem k tomu, že došlo ke spojení oddílů Turnova a Pěnčina, nakonec postoupili do oblastní soutěže ze 4.místa. Po rozpačitém úvodu se výkonnost mužstva v závěru podzimu stabilizovala a nebýt porážky s nelegálně posílenou Desnou, mohlo být umístění v tabulce ještě lepší. Navíc v některých zápasech chyběli klíčoví hráči (Chrtek, T.Synek), kteří nastupovali v zápasech áčka. Pro jarní část sezóny by mužstvo mělo zapracovat především na zlepšení koncovky, neboť si hráči dokážou vypracovat spoustu brankových příležitostí, ale jejich proměňování trochu vázne.

Dorostenecké béčko hraje své zápasy v Zálesní Lhotě a mělo by být určeno především pro hráče, kteří se nedostanou do kádru áčka. Prioritou tohoto mužstva by měla být právě příprava těch hráčů, kteří skončili v mužstvu žáků  a chtějí ve fotbale pokračovat i nadále.

 

Výsledky:

 

Jilemnice 1:5 Pešek

Železný Brod 1:6 Jiřička

Lučany 5:1 Kupec 3, Pešek, J.Tauchman

Plavy 2:7 T.Synek, Kupec

Desná 1:2 T.Synek

Pěnčín 0:5

Benecko 2:2 T.Synek 2

Benecko 5:2 Kupec, J.Tauchman, Chrtek, T.Synek, Jiřička

Jilemnice 1:3 J.Tauchman

Železný Brod 2:1 Kupec, T.Synek

 

Střelci:

 

6 – Martin Kupec, Tomáš Synek 2 – Tomáš Pešek, Tomáš Jiřička 

3 – Kuba Tauchman          1 – Tomáš Chrtek

  

Výsledky Studenec B dorost:

 

Horní Branná 2:6 Nýdrle, Stibor

Mírová 0:8

Kruh 3:3 Kupec 2, J.Tauchman

Nová Ves 0:11

Držkov 0:13

Bělá 3:6 Korda 3

Horní Branná 0:6

 

Střelci:

 

3 – Venda Korda 1 – Michal Nýdrle, Honza Stibor, Kuba Tauchman

2 – Martin Kupec

 

 

Béčko:

 

Béčko pod vedením Václava Vancla a Romana Puše má poměrně stálý kádr, který se v jednotlivých zápasech často obměňuje, a tak se mění i výkony mužstva, od herně velice kvalitních (vítězství na Košťálovem a Starou Pakou) až po ty slabší (remíza s Beneckem). Přesto by mužstvo mělo počítat s možností případného postupu do okresního přeboru, neboť okresní soutěž zůstane po reorganizaci pouhým odvarem (maximálně 8 účastníků).

 

Výsledky:

 

Horka 4:1 M.Chrtek 2, Kampov, V.Korotvička

Martinice 1:2 V.Vancl

Zálesní Lhota 1:1 V.Vancl

Košťálov B 1:0 V.Vancl

Mříčná 1:0 Kampov

Stará Paka B 3:2 M.Chrtek, Kampov, V.Kuřík

Mírová B 0:2

Rovensko B 0:0

Kruh 2:2 V.Vancl, M.Šedivý

Benecko 1:1 Kampov

Víchová B 3:1 Klazar, Kudrnáč, V.Kuřík

 

Střelci:

 

4 – Vašek Vancl, Vasyl Kampov 1 – Vojta Korotvička, Marek Šedivý,

3 – Michal Chrtek Láďa Klazar, Filip Kudrnáč

2 – Vítek Kuřík

 

Áčko:

 

Z realizačního tria v průběhu sezóny odstoupil František Hladík, a tak s mužstvem o první body stále bojují Pavel Čížek a Petr Vancl a v jejich snaze vybudovat perspektivní tým se základem vlastních odchovanců vedení klubu plně podporuje. V některých zápasech mužstvo přišlo o body chronickým neproměňováním brankových šancí, a tak svůj debut již absolvoval loňský žákovský kanonýr klubu Martin Kupec. Prubířským kamenem kvalit  mužstva a dalších perspektiv bude až příští sezóna, ta už bude opět naostro.

 

Výsledky:

 

Desná 0:1

Železný Brod 0:9

Nová Ves 0:1

Plavy 0:1

Košťálov 0:1

Velké Hamry 0:8

Lučany 2:4 Brož, Urban

Elitex B 0:2

Jilemnice 1:4 Hartych

Horní Branná 1:5 Metelka

Sedmihorky 3:4 Hermon, Metelka, Salátek

Turnov-Penčín B 1:2 Brož

Střelci:

 

2 – Luboš Brož, Vlasta Metelka 1 – Martin Urban, Marek Hartych,

        Tomáš Hermon, Marek Salátek