Sobota 27.května 2006 Jenišovice - Studenec 0:0

Rozhodčí:  Miklovič – Klimt, OFS JN

Žluté karty:  2:3   Červené karty: 1:0

Diváků: 110

Na hřišti posílených Jenišovic sehrálo áčko dobrý zápas a k vítězství mělo blíž i zásluhou téměr hodinové „přesilovky“, střely Smolíka a V.Korotvičky však skončily na brankové konstrukci.

Honza Kuřík

Neděle 21.května 2006 Studenec – Mírová  3:3 (0:0)

Branky:  Lukáš Stránský, Luboš Brož, Lukáš Korotvička (PK)

Rozhodčí:  Krupa – Hoffmann, Kosina

Žluté karty:  2:4

Diváků: 180

V prvním poločase vycházeli hosté ze zabezpečené obrany, ale přesto si Smolík a V.Korotvička vypracovali dobré příležitosti, které skončily tradičně bez využití. Hned v úvodu druhého poločasu prostřelil Lukáš Stránský z trestného kopu gólmana hostů a dalších dvacet minut patřilo vytrvalému tlaku domácích. Poslední čtvrthodina přinesla brankovou smršť, hosté otočili výsledek třemi góly (za zmínku stojí nevídaná bomba Kováře), ale o výhru přišli v samotném závěru.

Branka: Danda Mejvald 4

Neděle 14.května 2006 Elitex B - Mírová  3:2 (2:1)

Branky:  Čech 2, Uko - Lukáš Stránský, Lukáš Korotvička (penalta)

Rozhodčí:  Nádeník – Kříž, Čurda

Žluté karty:  2:3

Diváků: 35

V zápase, v němž měli hosté po celý zápas více ze hry, vytěžili domácí maximum z chyb a neproměňování dobrých střeleckých příležitostí studeneckých hráčů, kteří nedokázali srovnat skore ani proti věkově mnohem staršímu  a o vyloučeného hráče oslabenému soupeři.

TJ Sokol Jablonec - SK Studenec        0:2   (0:0)        minižáci

Středa 10.května 2006 Studenec – Plavy 1:1 (0:0)

Branky:  Lukáš Stránský – Petr Fišer

Rozhodčí:  Doležel – Šubrt, Dytrt

Žluté karty:  0:4

Diváků: 120

Středeční dohrávka přinesla zajímavý fotbal, přestože obě mužstva nastupovala v týdnu ve značně oslabených sestavách. V prvním poločase hosté hrozili po Tomíčkových trestných kopech, domáci promarnili dva samostatné nájezdy na hostujícího Škalouda. Úvod druhého poločasu patřil studeneckým, po několika sekundách se trefil Stránský, který poté nastřelil i břevno a tutovku neproměnil Synek. Hosté si v závěru vytvořili trvalý tlak, který po odstoupení M.Kuříka zužitkovali ze skrumáže po rohovém kopu v páté minutě nastavení.

Branky: Lukáš Vancl 2

Neděle 7.května 2006 Studenec – Stružinec 2:1 (0:0)

Branky: Jarda Smolík, Lukáš Stránský – Pálka

Rozhodčí:  Kral – Kubín, Kafka

Žluté karty:  1:2

Diváků: 150

Sestava: Tuž – L.Korotvička, M.Kuřík (46.Hermon), Česánek, J.Šedivý   Petera, Stránský, Kočárek, V.Korotvička -   Smolík, Brož

Tradiční „lazaret“ se utěšeně rozrostl (M.Šedivý, Jodas. Švásta), a tak k důležitému zápasu při souběhu s béčkem zůstali na lavičce s Hermonem pouze dorostenci. Už v prvním poločase po nezaviněném úderu loktem skončil mimo hru a později v jilemnické nemocnici Martin Kuřík. V celém utkání s posledním mužstvem tabulky mělo áčko po celý zápas mírnou převahu, ale v prvním poločase střela Smolíka skončila pouze na břevně. Po změně stran se však Jarda Smolík opakovanou střelou trefil, ale byl to spíš signál pro ofenzívu hostů, kterou mohli domácí z brejků potrestat. Čtyři minuty před koncem se z trestného kopu trefil Pálka, ale vítězství zajistil v nastaveném čase po dlouhém autu Lukáše Korotvičky hlavičkou Lukáš Stránský. Za zmínku stojí i výborný výkon trojice rozhodčích.

Sokol Nová Ves B - SK Studenec B                   3:1     (2:1)      béčko

Branka:  Tomáš Synek

Zápas v Nové Vsi připomněl dávnou historii, kdy se při vítězství studeneckého mužstva 4:3 poprali prakticky všichni.  Rozhodčí Paulů zápas zřetelně nezvládl, a tak jediným pozitivem bylo to, že nikdo kromě Vasila Kampova (přesný direkt od údírníka)  neutrpěl výraznější újmu. S fotbalem to mělo společné pouze to, že se hrálo na hřišti, ostatní včetně hrací doby neplatilo.

Branka: Danda Mejvald

Středa 3.května 2006 Horní Branná - Studenec  1:1 (0:1)

Branka: Gaudel – Jarda Smolík

Rozhodčí:  Langer  – Mařatka, Omasta

Žluté karty:  2:1

Derby přineslo zápas dvou poločasů, v tom prvním si áčko vypracovalo nejméně tři vyložené šance, které trestuhodně neproměnilo. Ujala se jediná střela Jardy Smolíka. Druhý poločas naopak patřil domácím, kteří mohli utkání zvrátit na svou stranu. Přispěl k tomu i postupný odchod tří zraněných hráčů, z nichž M.Šedivý (kolenní vazy) a Jodas (stehenní sval) jsou pravděpodobně vyřazeni na delší dobu.

Sobota 29.dubna 2006 Košťálov - Studenec  3:1 (2:0)

Branka: Zboroň 2, Jarosz – Luboš Brož

Rozhodčí:  Mařatka  – Soukup, laik

Žluté karty:  3:3

Snahu o účinnou defenzivu v prvním poločase zhatily „nevydařené“ zákroky Davida Tuže, a tak se už druhý poločas vyvíjel takticky odlišně. Po vstřelení kontaktního gólu další šance zůstaly tradičně bez využití a naopak domácí si vedení upevnili.

SK Studenec B – Sokol Horní Branná B                        1:2     (1:0)      béčko

Branky:  Michal Chrtek

V prvním poločase mělo béčko mírnou převahu, ze které vytěžilo pouze jednogólové vedení. Na počátku druhého poločasu spálil tutovku Jirka Ulvr a hosté utkání po šťastných brankách otočili. V závěru rozhodčí Dytrt neodpískal penaltu po zákroku na Martina Urbana (zlomená žebra).

SK Studenec – SK Jilemnice                            1:4    (1:3)      dorost A

Branka: Kuba Tauchman

SK Studenec B – Jivan Bělá                            3:0    (2:0)      dorost B

Branky: Pavel Ulrich 2, Zdenda Hanzlík

Jiskra Bernartice - SK Studenec                             0:9   (0:5)    mladší žáci

Branky: Kuba Pacholík 4,  Martin Šimáček, Patrik Krejčí, Lukáš Palivoda, Lukáš Vancl, Tomáš Stránský

Neděle 23.dubna 2006 Studenec – Libštát    1:1 (0:1)

Branka: Lukáš Korotvička (PK) – Tomáš Maryško

Rozhodčí:  Langer – Houžvička, Omasta

Žluté karty:  1:4   Červené karty:  0:1 (Havlíček)

Diváků: 80

Sestava: Tuž – L.Korotvička, Česánek, M.Kuřík, Petera  – Jodas (46.Hermon) Stránský, M.Šedivý (85.Synek) V.Korotvička -   Smolík (60.Brož), Švásta

V herně vyrovnaném zápase si domácí vypracovali mnohem více šancí, již ve 3.minutě nastřelil Švásta břevno a do poločasu další dobré příležitosti skončily těsně vedle, naopak hosté z jediné střely za celý zápas vytěžili poločasové vedení. Ve druhém poločase se mírná převaha stupňovala a výsledkem byla penalta po faulu na Brože, kterou s jistotou proměnil Lukáš Korotvička. Ještě v nastaveném čase měl na hlavě tři body Martin Juřík, ale míč skončil vedle branky již překonaného brankáře hostů Regimona.

SK Studenec – FK Rudník                            1:0   (1:0)    mladší žáci

Branka: Lukáš Vancl

SK Studenec – Spartak Rokytnice              3:1   (1:0)   minižáci

Branky: Zdenda Klíma 2, Danda Mejvald

Neděle 16.dubna 2006  Nová Ves - Studenec   2:1 (1:1)

Branka: Vojta Korotvička

Rozhodčí:  Diringer

Žluté karty:  2:2

Diváků: 80

Sestava: Tuž – L.Korotvička, Česánek, M.Šedivý, J.Šedivý  – Jodas, Kočárek, Stránský, V.Korotvička (80.Hermon) -   Smolík (80.Petera), Švásta

V prvním hraném jarním kole sehrálo áčko fotbalově dobrý zápas, ale doplatilo na promarnění dobrých brankových příležitostí (Švásta, Jodas) a nedůslednost při rohových kopech, z nichž obdrželo oba góly, ten druhý v nastaveném čase zápasu.

SK Studenec B – SK Jivan Bělá             4:0     (1:0)      béčko

Branky:  Jirka Ulvr 2, Michal Chrtek, Martin Urban

Sestava: P.Vancl – P.Bartoň, Kampov, Brož, J.Bartoň – M.Puš (Klazar), Kudrnáč (V.Kuřík), M.Chrtek, Albrecht – Ulvr, R.Puš (Urban)

Vývoj zápasu ovlivnil hned samotný úvod, v němž hosté neproměnili penaltu a naopak Jirka Ulvr přesně zakončil hlavou centr Milana Puše. Hra byla dále vyrovnaná, ale po vyloučení hostujícího hráče získalo béčko výraznou převahu, kterou korunovalo třemi pěknými góly.

SK Studenec – TJ Košťálov                  2:7    (1:3)      dorost

Branky: Tomáš Povr a David Ježek

V utkání hraném na umělé trávě v Železném Brodě chyběl nejvíce brankář Dominik Štilec, který si v týdnu zlomil ruku, a střelec Tomáš Jiřička.

SK Studenec – TJ Jiskra Vysoké        4:0    (0:0)      žáci

Branky:  Jirka Šír 2, David Bartoň a Kuba Pacholík

Před jArem 2006

Společným znakem jarní sezóny bude bezesporu velice náročný program vzhledem k řadě odloženým zápasům po mimořádně dlouhé zimě. Většina mužstev tak bude hrát své  zápasy  v rytmu středa – víkend, neboť byla většinou odložena dvě až tři jarní kola.

Oproti minulým sezónám neprošel v průběhu zimní přestávky kádr fotbalistů SK Studenec výraznějšími změnami. Po předchozí dohodě s HSK Benecko bylo prodlouženo hostování Jardovi Smolíkovi a z FC Vrchlabí přišel na půlroční hostování Lukáš Stránský. Naopak na hostování byl do konce června uvolněn do Sokola Dolní Branná Jirka Havel. V průběhu zimního období také došlo k několika jednáním mezi zástupci FC Slovan Liberec a SK Studenec a jeho výsledkem bylo uzavření vzájemné smlouvy o dalším působení Jirky Povra v dresu FC Slovan Liberec. Poslední hráčskou změnou v průběhu zimy bylo doplnění kádru béčka dorostu o Martina Cziroka ze Sokola Martinice.

Všechna mužstva se dle svých možností připravovala na halových turnajích, v tělocvičně nebo přímo v zimních podmínkách. A tým mužů se zúčastnil silně obsazeného turnaje na umělé trávě v Desné a většina soupeřů byla (někdy pouze kondičně) nad jeho síly. Po zápasech s Desnou (3:11), Velkými Hamry (1:6), Sokolem Jablonec nad Jizerou (1:3), FK Mšec (3:3) a Sokolem Plavy (1:5) obsadili v turnaji poslední místo. Zlepšený výkon byl již patrný v prvním kole krajského poháru na hřišti Semil, v němž áčko po solidním výkonu podlehlo 1:5 a vedle některých dobrých příležitostí neproměnilo pokutový kop. Generálkou na mistrovská utkání byl zápas na umělé trávě v Železném Brodě, kde áčko po výborném výkonu porazilo Víchovou 6:2. Svá přípravná utkání sehrálo i béčko a v obou zápasech shodně zvítězilo 4:3 nad Beneckem (umělá tráva Desná) a nad Kunčicemi nad Labem (umělá tráva Jičín).

Mládežnická družstva se zúčastnila několika halových turnajů v okolí a nejlépe si vedli dorostenci, kteří přivezli 2. a 3.místo z turnajů v Lomnici nad Popelkou a minižáci, kteří zvítězili na jednom z turnajů v Nové Pace.

Výkonný výbor SK Studenec se snažil vytvořit pro přípravu mužstev co nejlepší podmínky a právě uplynulá zimní příprava byla v historii klubu finančně nejnáročnější. Bude teď záležet na jednotlivých hráčích, vedoucích a trenérech jednotlivých mužstev, jak s touto investicí naloží.