Neděle 29.června 2003

SK Studenec (nad 45 let) – AMFORA Praha 2:5 (1:2)

Branky: Franta Hladík a Jirka Pěnička – Vladimír Hruška, Petr Salava, Pavel Horňák, Miro Žbirka a Petr Vrabec

23.ročník Memoriálu Karla Kuříka:

Borovnice – Zálesní Lhota 4:2

Studenec – Horka 0:0

Studenec – Borovnice 2:1 (Roman Puš a Martin Kuřík)

Zálesní Lhota – Horka 3:1

Borovnice – Horka 2:0

Studenec – Zálesní Lhota 3:1 (Martin Urban 3)

1. SK Studenec 2 1 0 5:2 7

2. Jiskra Borovnice 2 0 1 7:4 6

3. Sokol Zálesní Lhota 1 0 2 6:8 3

4. Sokol Horka 0 1 2 1:5 1

O oslavách vyšla i řada článků v denním tisku, Deníkem Pojizeří počínaje (z něho je část otištěna v dnešním Zpravodaji) a Bleskem konče.

Největší akcí víkendových oslav byl nedělní zápas mezi domácí starou gardou a týmem osobností vystupujících pod názvem Amfora.

Po slavnostním výkopu Mahuleny Bočanové se Amfora dostala do dvoubrankového vedení zásluhou Vladimíra Hrušky a Petra Salavy. Ještě do přestávky korigoval na 1:2 domácí František Hladík.

Po změně stran se prosadili i zástupci hudební scény. Na 4:1 zvyšovali Pavel Horňák a Miroslav Žbirka. Poté přišel nejhezčí moment utkání. Nestárnoucí Jiří Pěnička snížil krásnou hlavičkou na 2:4, ale naděje Studence na vyrovnání zažehnal vzápětí hostující Petr Vrabec.

Po závěrečném hvizdu ještě přišly na řadu pokutové kopy. Mezi jedenácti pokusy na každé straně upoutal zejména bavič Petr Novotný, který k exekuci potřeboval stometrový rozběh přes celé hřiště. V závěru nekonečného sprintu mu však viditelně docházely síly a svůj pokus neproměnil. Jeho mužstvo ale vyhrálo i na penalty 7:5.

Sportovní část oslav měla na programu i turnaj minižáků, mužský Memoriál Karla Kuříka a turnaj mužů nad 35 let. Ve všech třech případech si prvenství připsali fotbalisté z pořádajícího SK Studenec.

SK Studenec (nad 45 let) - Amfora Praha 2:5 (1:2).

Branky:  František Hladík, Jiří Pěnička - Vladimír Hruška, Petr Salava, Pavel Horňák, Miro Žbirka, Petr Vrabec,

Rozhodčí: Pelíšek - Maťátko, Huřťák.

Studenec: Boura - V. Junek, Korotvička, Pěnička, V. Kuřík - J. Kuřík, Hanzlík, Horáček - Grund, F. Plecháč, Stránský (střídali: J. Kuřík, Ctibor, Kočárek, M. Plecháč, Hladík, J. Hák, J. Štěpánek, S. Tauchman, J. Povr).

Amfora: Michal - Skorkovský, Salava, Bičovský, Mudřík - Ševčík, Rosák, Vrabec, Hložek, Vašák - Veselý, Vágner, Hruška (střídali: Žbirka, Horňák, Novotný, Tankway, Semelka, Jirků, Merunka, Vašák).

80 let SK Studenec

Poslední červnový víkend patřil oslavám 80.výročí založení SK Studenec. K podrobnějšímu průběhu oslav se ještě na naších stránkách vrátíme. Dnes Vám nabízíme základní statistické údaje.

Sobota 28.června 2003:

Turnaj minižáků:

1. SK Studenec A 3 0 0       16:0 9

2. Sokol Horka 2 0 1   5:7 6

3. Jiskra Libštát 1 0 2   4:5 3

4. SK Studenec B 0 0 3   0:13 0

SK Studenec A – SK Studenec B žáci 5:0 (3:0)

Branky: Petr Bartoň, Kuba Tauchman, Martin Kupec, Kuba Vérteši a Jirka Povr

Turnaj internacionálů nad 35 let:

Sokol Studenec (okres Třebíč) – BW Zorbau 0:2

SK Studenec – Sokol Studenec 2:0  (Hladík 2)

SK Studenec – BW Zorbau 2:1  (Nedomlel, Kellner)

Sestavy: Boura – V.Junek, Korotvička, Pěnička, V.Kuřík – J.Kuřík, Hanzlík, Horáček – Grund, F.Plecháč, Stránský (střídali J.Kuřík, Ctibor, Kočárek, M.Plecháč, Hladík, J.Hák, J.Štěpánek, S.Tauchman, J.Povr)

AMFORA: Michal – Skorkovský, Salava, Bičovský, Mudřík – Ševčík, Rosák, Vrabec – Veselý, Vágner, Hruška (Střídali Žbirka, Horňák, Novotný, Tankway, Semelka, Jirků)

Rozhodčí: Pelíšek – Maťátko, Huřťák

Sobota 21.června Studenec - Ruprechtice 2:3  (0:2)

Branky: Jodas, Salátek (PK) – Cibulka, Pokora, Macaj

Sestava: Tuž – Šedivý, Zahradník, Nedomlel, J.Bartoň – Jodas, Salátek, Hermon, Mejvald (Brož) – V.Korotvička, Metelka (M.Kuřík)

Rozhodčí: ing.Karek, Poppr, Karel ml.,     delegát Horáček

Žluté karty:  1:0 Červená karta: 0:0

Diváci: 150

V zápase o postupovou jistotu Ruprechtic a záchrannou jistotou domácích (v hledišti jim fandil i brankář pražské Slavie Radek Černý) tahali za delší konec jednoznačně fotbalovější hosté. Již v úvodní desetiminutovce si po dvou zbytečných chybách domácí obrany vytvořili Cibulkou a Pokorou dvougólové vedení. Domácí alespoň opticky vyrovnali hru a nejblíže k brance byli po střele Salátka, která však skončila na břevně branky bývalého slovenského ligového golmana Sula.

I úvod druhého poločasu patřil hostům, hlavou se po rohovém kopu trefil nejvyšší hráč na hřišti Macaj. Hosté poté vystřídali a ubrali na obrátkách a domácím dovolili jen zkorigovat na přijatelný výsledek. Nejprve Jodas proměnil dlouhý pas, poté byl sražen Hermon a z penalty snižoval Salátek. Domácí v závěru zcela otevřeli hru, ale naopak mohli inkasovat další góly z rychlých brejků, brankář Tuž však dvěma reflexivními zásahy byl proti.

A tak se po zápase nedočkavě čekalo na výsledek Cvikov - Kamenice z druhé skupiny krajské soutěže. Domácí zde zvítězili 2:1 a vybojovali tak pro SK Studenec v jeho jubilejním roce krajskou soutěž i pro další ročník.

Žáci SK Studenec přeborníky okresu Semily

SK Studenec – TJ Spartak Rokytnice 4:2 (2:1)

Branky: Jirka Povr a Martin Kupec 2

Sestava: Kuřík – Dohnal, T.Povr, Nýdrle, J.Vérteši (Palivoda) – Synek, J.Tauchman, Hanzlík (P.Vérteši) – O.Tauchman, Kupec, J.Povr (připraven náhradní brankář Jarý)

Rozhodčí: ing.Procházka, Maťátko, Kleiner    ŽK:   1:0 (Dohnal)

Pachatel se vrací na místo činu, po 28 letech zavítali studenečtí žáci opět do Košťálova, aby zde sehráli finále okresního přeboru. Tehdy před 18 lety zde studenečtí žáci porazili turnovské béčko 4:2 (Šulc 2, Z.Povr, J.Jebavý) a stali se přeborníky okresu. Pro připomínku nastoupili v následující sestavě: R.Nedomlel – Svoboda, Bartoň, L.Štěpánek, Jiří Jebavý – L.Plecháč (V.Kuřík), V.Korotvička, Šulc – Josef Jebavý, Z.Povr, M.Korotvička.

V brance žáků stál Michal Kuřík, syn Václava Kuříka, který v tomto finále střídal, a pro nemoc nemohl nastoupit Petr Bartoň, syn opory zadních řad tehdejšího mužstva Mirka Bartoně.

Vlastní finále nezačalo pro studenecké dobře, již v 3.minutě unikl obraně nejlepší hráč rokytnických Sedláček a bombou z úhlu prostřelil Michala Kuříka. Studenecká obrana si dlouho přivykala na svůj základní úkol a nebýt Tomáše Povra, mohlo být zle. Od 15.minuty prvního poločasu převzal režii zápasu Kuba Tauchman a přesnými míči zásoboval útočníky. Nejprve se Jirka Povr, nejmenší hráč na hřišti, prosadil hlavou proti 190 cm vysokému brankáři soupeře a vyrovnal, poté milimetrová ulička Kuby Tauchmana našla volného Martina Kupce a ten strhl vedení na naši stranu.

Hostům se opět na úvod druhé poločasu podařilo vyrovnat, když Michala Kuříka překonal „drn“ na malém vápně. Jirka Povr však opět využil přesné přihrávky a přehodil vybíhajícího brankáře a Martin Kupec po hrubce domácí obrany pojistil vítězství, navíc v závěru zápasu nastřelil ještě tyč.

A tak mohla propuknout studenecká radost, o níž se nejvíce zasloužili Tomáš a Jirka Povrovi, Martin Kupec a Kuba Tauchman. Všichni poté převzali i medaili za Petra Bartoně, který po celou sezónu podával velmi dobré výsledky a v tomto zápase jej jeho náhradníci herně nezastoupili.

SK Slavia Praha – SK Studenec 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Úspěšné družstvo minižáků vyrazilo se svými rodiči a vedoucími na zájezd do Prahy. Nejprve předcházelo trochu kultury v podobě návštěvy Petřínské rozhledny a bludiště, pak oběd ve vysokoškolské menze na Strahově a pak už následoval fotbalový program. Ten byl zahájen prohlídkou Rošického stadionu na Strahově a poté již hurá do ráje, tedy do Edenu. Studenecký celek zde čekali stejně staří minižáci pražské Slavie a po dohodě vedoucích se hrálo na tři třetiny po dvaceti minutách (na umělé trávě).

Domácí střídali dvě kompletní sedmičky a již ve svém věku předváděli získané základní fotbalové návyky (zpracování balónu, přihraj a běž, pomoz si dozadu). V prvních dvou třetinách byli naši minižáci zdatnými soupeři a neúnavnou bojovností drželi zásluhou dvou branek Jiřího Povra i vyrovnané skore. V závěrečné třetině již dostali příležitost i další hráči z kádru, ale vítězství soupeři zajistili naše dvě vlastní branky.

Vítězství minižáků na turnaji v Libštátě

Na turnaji v Libštátě studenečtí minižáci vybojovali všechny ceny, bez ztráty bodu a celkovým skorem 14:0 vyhráli turnaj, Eva Bartoňová se stala nejlepším střelcem turnaje, Jirka Povr jeho nejužitečnějším hráčem a Martin Klouček nejlepším brankářem.

Sokol Stará Paka B – SK Studenec B 1:4 (1:2)

Branky: Roman Puš 2, Láďa Klazar, Aleš Jodas

V posledním zápase sezóny podalo béčko velice dobrý výkon, přestože hrálo téměř 80 minut bez vyloučeného Tomáše Hermona. Zápas řídil domácí rozhodčí Dlabola.

FC Víchová – SK Studenec 3:5 (1:2)

Branky: Kudrnáč 2, Pavlata, Brož, Korotvička

I dorostenci zakončili sezónu vítězstvím, ale nic to nezměnilo na jejich bronzové příčce okresního přeboru.

Spartak Rokytnice  - SK Studenec 4:2 (1:2)

Branky: Jirka Povr a Kuba Pacholík

Minižáci měli za sebou sérii 16 zápasů bez ztráty bodu a vyhrát k zisku přeborníka okresu potřebovali i v posledním zápase. Fyzicky zdatnější domácí však měli více sil a v napínavém zápase obrátili vývoj utkání ve svůj prospěch

Sobota 14.června Lučany - Studenec 2:0  (0:0)

Branky: Nesvadba (PK), Macúr

Sestava: Tuž – Šedivý, Zahradník, Nedomlel, Exner – Jodas, Salátek, Hermon, V.Korotvička (Kočárek) – Mečíř (Gábor), Metelka (J.Bartoň)

Rozhodčí: Bečvařík, Marek, Tykva    delegát Tomášek

Žluté karty:  8:4 Červená karta: 0:1 (Kočárek)

Diváci: 60 (z toho 30 ze Studence)

Důležitý zápas o setrvání v krajské soutěží měl obdobný průběh jako většina zápasů studeneckého mužstva na hřištích soupeřů. Ve vyrovnaném prvním poločase měli hosté několik dobrých příležitostí ze standartních situací, ale nepřesnost při jejich zahrávání a výšková převaha domácích obránců byly proti. Naopak domácí se oprávněně dožadovali penalty po zákroku brankáře Tuže na svého útočníka. Vývoj druhého poločasu ovlivnil jednak herní nekázní Kočárek, který se po několika minutách na hřišti nechal vyloučit za nesportovní chování, jednak hodně přifilmovaný faul Šedivého ve vápně v 65.minutě zápasu. Domácí se ujali z penalty vedení, které potvrdili překvapivou střelou z úhlu v závěru v zápasu.  Při největší příležitosti Hermona ve druhém poločase a zákroku na něj píšťalka rozhodčího mlčela, a tak si oproti předchozím dvěma sezónám v bývalém Východočeském kraji Studenec ani v posledním zápase tři body ze hřiště soupeře neodvezl.

SK Studenec B – Sokol Nová Ves 5:4 (2:2) žáci

Branky: Martin Kupec 3, Venda Korda 2

V posledním zápase béčko porazilo souseda v tabulce a odrazilo tak případný pád na její konec. Áčko mělo volno a čeká je finále o titul okresního přeborníka.

SK Studenec – BW Zorbau 3:3 (1:1)

Branky: Petr Pavlata (PK), Vojta Korotvička a Luboš Brož

SK Studenec – BW Zorbau 3:4 (1:1)

Branky: Luboš Brož 2 (1 z PK), Jirka Havel

Dorostenci doplněni žáky, z nichž překvapili především Kuba Tauchman, Martin Kupec a Honza Synek, sehráli dva zápasy s účastníky oberligy Sachsen Anhalt a byli k překvapení hostujících trenérů zdatnými a vyrovnanými soupeři. Hosté byli techničtější a měli ve svém středu tři vynikající fotbalisty, kteří by od minuty měli jisté místo ve studeneckém áčku. Odměnou pro studenecké dorostence je pozvánka k podzimnímu turnaji do Zorbau (nedaleko Lipska).

SK Studenec – Sokol Poniklá 7:0    (4:0) minižáci

Branky: Jirka Povr a Jirka Šír 2, Sváťa Čech, Martin Havlíček a Marek Čivrný

Povinné vítězství minižáků v předposledním zápase, kdy dostali příležitosti všichni hráči kádru a k dvojcifernému skore vadily tyče branek (5 x). K titulu okresního přeborníka je nezbytné zvítězit v posledním zápase v Rokytnici. Všichni to studeneckým nejmenším k zisku jejich druhému titulu přejeme (ten první získali letošní vítězní žáci).

Neděle 8.června Studenec – Horní Branná 0:2 (0:2)

Branky: Pilař, Hradecký

Sestava: Tuž – Šedivý, Zahradník, Nedomlel (M.Puš), Exner – Jodas, Salátek, Mejvald (Albrecht) – Metelka, Kočárek (Mečíř), Hermon

Horní Branná: Nosek – Votoček, Čurda, Pešina, Pospíšil – Pilař. Hradecký, Paulů, Beneš (Illner) – Svoboda (Gaudel), Hanuš (Jón)

Rozhodčí: Neugebauer, Diringer, Bohatý    delegát Mazánek

Žluté karty:  2:2  Červená karta: 0:0

Diváci: 200

V sousedském derby se pravděpodobně pro domácí vše nejpodstatnější odehrálo v úvodu zápasu. Již ve 3.minutě Kočárek trefil tyč a míč se po lajně vykulil do hřiště a o několik minut poté minul branku v dobré příležitosti Mejvald. Hosté tak přečkali úvodní nápor domácích a nejprve zahrozili vydařenou střelou Hradeckého a na závěr první čtvrtiny se ujali vedení po samostatném průniku Pilaře. Do poločasu ještě zvýšil Hradecký střelou z hranice šestnáctky. Do druhého poločasu nastoupili domácí se změnami v sestavě, vytvořili si mírnou převahu, ale Mečířova střela skončila na břevně a Metelkův gól rozhodčí Neugebauer pro ofsajd neuznal. I hosté měli blízko ke vstřelení další branky, ale střely Hradeckého a Votočka skončily na břevně.

Sokol Roztoky – SK Studenec B 2:0 (0:0)

K dalšímu sousedskému derby se nedostavil rozhodčí, a tak zápas řídíl bývalý hráč domácích Albrecht. Výsledek zápasu neovlivnil, neboť domácí byli důraznější v koncovce a jediná větší šance béčka skončila promlčeným penaltovým faulem na Míru Šemberu.

SK Studenec - Sokol Horní Branná 4:2 (2:0)   dorost

Branky: Luboš Brož 2, Petr Pavlata a Michal Hördler

Sestava: Havel – T.Povr, Chrtek, Korotvička, Bartoň – Pešek, Brož, Synek – Pavlata, Kudrnáč, Hördler (Klázar, Štěpánek, Vérteši)

V prvním poločase byli dorostenci lepším mužstvem a další dobré šance nevyužili, hosté na začátku druhého poločasu vyrovnali, ale dokonat zvrat v zápase nestačili. Na další góly již odpovědět nedokázali, naopak mohli inkasovat i další branky.

TJ Košťálov - SK Studenec B  4:3 (2:1) žáci

Branky: Martin Kupec 2, Tomáš Povr

TJ Sokol Mříčná - SK Studenec A  0:7 (0:3) žáci

Branky: Kuba Tauchman 3, Martin Kupec 2, Petr Bartoň a Ondra Tauchman

Jiskra Libštát – SK Studenec 0:13  (0:5) minižáci

Branky: Jirka Povr 5, Martin Havlíček, Sváťa Čech a Tomáš Stránský 2, Eva Bartoňová a Kuba Pacholík