Neděle 30.března 2003 Studenec – Desná  1:1                  

 

    Branky: Marek Salátek – Martin Štěpánek

    Sestava: Tuž – Šedivý, Nedomlel, Čech, Ulvr – Kočárek (Jodas), Letkovský (Albrecht), M.Kuřík, Salátek – Metelka, Pěnička

   Rozhodčí: Šneiberg, Janus, Bílek, delegát Ptáčník

   Diváci: 120

 

V zápase s posledním mužstvem tabulky se nakonec opakovala podzimní historie, hosté si totiž připsali druhý bod opět se Studencem, což je pro domácí jednoznačně ztráta, se kterou se nepočítali.

Hosté se však představili jako důrazný a bojovný tým a právě v těchto vlastnostech předčil domácí. Ti si vypracovali více šancí, ale bez efektu. V 15.minutě přesnou hlavičku Čecha vyrazil  brankář hostí, ale ve 28.minutě nestačil na trestný kop Salátka po faulu na Pěničku.

I ve druhém poločase byli domácí blíže ke zvýšení náskoku, nejprve Salátek nenahrál zcela volnému Pěničkovi, poté zůstaly bez využití jasné šance Kuříka a Metelky. V 70.minutě postupoval sám na branku Pěnička, byl zezadu sražen stoperem Horákem, který tak musel předčasně do kabin. Oslabení však „prospělo“ hostům, kteří se i v deseti  nadechli k závěrečnému náporu a deset minut před koncem kapitánem Štěpánkem po ostřelování branky domácích vyrovnali.  V poslední minuě se řítili do další šance, ale tu ukončil závěrečný hvizd rozhodčího Šneiberga, který však hostům v prvním poločase odpustil jasnou penaltu za sražení Salátka.

 

TJ Košťálov B – SK Studenec B      3:2    (1:1)

Branky: Šembera, Mejvald

 

Béčko rozehrálo dobře i další zápas na hřišti celku z čela tabulky, ale k lepšímu výsledku chyběla disciplinovanost některých hráčů. Mužstvo oslabilo především vyloučení Vítka Kuříka již v úvodní dvacetiminutovce. Přesto se béčko ujalo vedení záhadným centrem Míry Šembery. Domácí vyrovnali těsně před koncem poločasu, ale úvod druhého bylo opět v režii našich hráčů a zaslouženě se opět ujali vedení.  Hra v oslabení však sebrala příliš mnoho sil a především po odstoupení střelce druhé branky Radka Mejvalda domácí získali převahu, která byla umocněna vyloučením Luboše Brože za strkání s domácím kapitánem Baudyšem, v němž však měl prsty Honza Bartoň.

Zápas řídil Maťátko.

Před jarní sezónou

 

Sníh rychle mizí nejen ze svahů, ale i z fotbalových hřišť. To je neklamné znamení toho, že fotbalové jaro je přede dveřmi. Již dávno i fotbal na neprofesionální úrovni (ať již okresní či oblastní) přestal být sezónním sportem a stal se celoročním se spoustou odrůd (halová a sálová kopaná, futsal).

I studenecká mužstva vedle přípravy v zimním podmínkách a tradičního soustředění v Janských Lázních absolvovala několik halových turnajů. Zimní období také je období posilování kádrů a hráčských změn. I přes snahu vedení klubu se nepodařilo dotáhnout zamýšlené přestupy do finále, jednak pro nesouhlas mateřských oddílů či pro osobní důvody jednotlivých hráčů. Ale i tak by měl být kádr áčka výrazně posílen. Novými hráči jsou Vladimír Letkovský, bývalý ligový hráč 1.FC Košice, a Jiří Pěnička, bývalý ligový dorostenec FK Jablonec nad Nisou (hostování  z SK Jičín). Na hostování do Zálesní Lhoty byl uvolněn Milan Dyntar. 

 

Další halové turnaje

Nejvíce turnajů absolvovali minižáci a největšího úspěchu dosáhli v Lázních Bělohrad, kde skončili na 3.místě a od prvenství v turnaji je dělil jediný gól (a také trochu nepřízeň rozhodčích). Naopak nejmladší benjamínci skončili na posledním místě, neboť je oslabila ještě neúčast některých hráčů vzhledem k chřipkovému onemocnění. To postihlo i žáky na turnaji v Lomnici, kde nestačili na mužstva z oblastních soutěží. Naopak v Lázních Bělohrad prohráli až ve finále a skončili tak na 2.místě. Další turnaj v Lázních Bělohrad absolvovali dorostenci (5.místo), muži (7.místo a internacionálové (6.místo). K zajímavostem patří utkání minižáků s ženami Sokola Mnichovo Hradiště, v němž byli studenečtí minižáci úspěšnější.  

 

Zimní příprava

 

Zimní příprava probíhala na parkovišti u sokolovny a v přilehlých terénech, minižáci a občas žáci zajížděli do nové haly do Nové Paky. Součástí přípravy bylo několik zápasů, v nichž se kádr nesešel nikdy kompletní a vzhledem k úrovni terénu se jednalo vlastně pouze o další nabírání fyzické kondice. Přesto však výsledky byly kromě zápasu s Dolní Kalnou vesměs neuspokojivé.

 

SK Studenec (dorost) – TJ Podhůří 3:3

SK Studenec (áčko) – Tatran Hostinné 0:3

SK Studenec (dorost) – KRPA Hostinné 2:12

SK Studenec (áčko) – Sokol Dolní Kalná 4:1

SK Studenec (áčko,béčko) – SK Miletín 1:5

SK Studenec (áčko) – FK Trutnov 0:4

 

Do přípravy se až na vyjímky nezapojili dorostenci a na jejich fyzické kondici to bylo na hřišti znát. Je smutné, že daleko vyšší kondici mají daleko starší hráči. 

 

Jarní aktivy

Předjarní aktivy se konaly v Liberci (KFS Liberec) a tradičně v Nové Vsi nad Popelkou (OFS Semily).  Liberecký fotbalový svaz připravuje změny v mládežnických soutěžích a pravděpodobně bude upuštěno od rozdělení žákovských a dorosteneckých kategorií na mladší a starší v nejnižších oblastních soutěžích, kam by dle letošních výsledků měla postoupit obě studenecká družstva.

 

Další činnost klubu

 

V polovině ledna se v Penzionu Trautenberk konal již 12.ročník Turnaje v mariáši a ani tentokrát nikdo nezopakoval prvenství z předchozích let. Suverenním vítězem se stal Bohuslav Jirouš před Petrem Pevným a Josefem Jebavým.

K tradicím patří i Masopustní šibřinky, letos připravované v rámci oslav 80 let SK a 100 let od prvního fotbalového zápasu ve Studenci. Tomu odpovídal i ráz Sport před 100 lety. SK Studenec děkuje všem sponzorům, kteří přispěli do hodnotné tomboly. Ráz na příští rok je rovněž inspirující: Objevy a vynálezy. 

 

Oslavy 80 let SK Studenec

 

V rámci oslav 80.výročí Sportovního klubu vystoupí v sobotu 28.června 2003 populární skupina Žlutý pes a v neděli sehrají studenečtí fotbaloví internacionálové zápas s mužstvem herců, zpěváků a bývalých sportovců AMFORA.

 

Vedle těchto akcí je připraven i bohatý sportovní program po oba dny. V sobotu proběhne turnaj minižáků a žáků, střetnutí internacionálů SK Studenec a Sokol Studenec z okresu Třebíč. Nedělní dopoledne bude patřit utkání hráčů nad 45 let s AMFOROU a odpoledne po několikaleté přestávce proběhne Memoriál Karla Kuříka.

 

Zapište si proto do kalendáře tento víkend a pozvěte své známé.

 

28. – 29.června 2003

     Sobota 22.března 2003

 

            Letošní mistrovské jaro bylo zahájeno určitě nejdříve v historii SK Studenec, neboť tento termín většinou patřil posledním přípravnýmn zápasům na škvárových hřištích v okolích, případně na vyschlých trávnících v „kraji“. Velké množství podzimních dohrávek a vysoký počet mužstev v okresní soutěži však posunul začátek až na tuto březnovou sobotu.

            Studenecké hřiště, přestože bylo počátkem března vypluhováno, ještě stále není způsobilé, a tak jsme využili losu 1.kola Poháru Jizerských pekáren k dvojzápasu na semilské škváře.

 

    SK Studenec B – TJ Jivan Bělá              3:0  (1:0)

    Branky: Petr Exner, Láďa Klazar a Roman Puš z penalty

    Sestavy: V.Kuřík – P.Bartoň, Šembera,V.Korotvička (Hrubý),Gábor – M.Puš, Exner, Brož, Klazar – J.Bartoň (Synek), R.Puš  

 

     Béčku se 4 dorostenci v sestavě vyšel úvod zápasu a vypracovalo si mírnou převahu, kterou korunovalo dobře zahraným trestným kopem Petra Exnera. I úvod druhého poločasu patřil „domácím“ a bombou Ládi Klazara z malého vápna a penaltou Romana Puše zvýšili na třígólové vedení. Hosté poté získali více ze hry, ale své brankové příležitosti neproměnili i zásluhou velmi dobře chytajícího Vítka Kuříka v brance.

Zápas řídil rozhodčí Šubrt.

 

    SK Semily B – SK Studenec                   1:2   (1:2)

    Branky: Marek Salátek a Jára Kočárek

    Sestava: Tuž – Šedivý, Nedomlel, Čech, Ulvr – Jodas, Salátek, Kočárek, M.Kuřík, D.Albrecht (J.Bartoň) – Metelka (Brož)

 

    Ani k prvnímu ostrému startu nemohly nastoupit obě posily (Letkovský, Pěnička), obě pro pracovní povinnosti, z kádru ze stejných důvodů chyběli i Radek Mejvald a Tomáš Hermon, a tak ideální sestava se stále hledá. Na menším hřišti v Semilech vyšel perfektně úvod zápasu, po vtipně rozehraném rohovém kopu se uvolnil Marek Salátek a nedal domácímu brankáři šanci. Ještě v průběhu první čtvrthodiny skončil v síti domácího brankáře centr Járy Kočárka, na který naskakovalo několik hráčů, ale nikdo je nezasáhl, a tak skončil v síti překvapeného gólmana. V úvodní půlhodině si hráči áčka udrželi aktivní hrou domácí na dostřel, ale konec prvního poločasu byl již ve znamení náporu domácích, který korunoval snížením po nedorozumění ve středu obrany.

     Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale z vytrvalé převahy příliš mnoho brankových příležitostí nevytěžili, navíc upustili od kombinační hry a snažili se nakopávat míče na  nabíhající útočníky, ale stoperská trojice Martin Nedomlel, Sváťa Čech a Martin Kuřík byla ve hře hlavou stoprocentní.

     Studenecké áčko tak postupuje do druhého kola Poháru, kde se střetne s dalším  mužstvem z bývalého semilského okresu, a to vítězem zápasu Lomnice nad Popelkou – Nová Ves nad Popelkou.  

 

 

 

 

 

 Vánoční turnaj v malé kopané Trautenberk

Již potřetí se konal Vánoční turnaj v malé kopané v areálu Penzionu Trautenberk a v sestavách tradičních účastníků nastoupila řada hráčů z okolních mužstev včetně hráčů s ligovými zkušenostmi.

 

Konečné pořadí:

 

1. Plasteko Studenec 5 0 0 20: 4 15

2. Penzion Trautenberk 3 0 2 12: 7   9

3. SK Studenec dorost 2 2 1   4:  5   8

4. SK Studenec OB 1 2 2 11: 9   5

5. AutoJunek Nissan 1 2 2 11:12   5

6. Elmar Studenec 0 0 5   4:25   0

 

 

                                       Turnaj ve futsalu Rokytnice nad Jizerou

 

Skupina A:

1. SK Studenec 1 1 0 5:1       4

2. SK Malkovice A 1 1 0 5:2 4

3. HSK Benecko 0 0 2 1:8       1

 

Skupina B:

1. SK Šejk Jilemnice 1 1 0 3:2 4

2. SK Malkovice B 1 0 1 2:2 3

3. FC Panthers Benecko 0 1 1 1:2 1

 

Semifinále:

SK Studenec – SK Jilemnice 3:1

SK Malkovice A – SK Malkovice B 4:4  (penalty 6:5)

 

Finále:

SK Studenec – SK Malkovice A 1:1  penalty 4:3)

 

o.3.místo:

SK Šejk Jilemnice – SK Malkovice B 5:2