Příprava a plány Adama Ziky

12.10.2012 13:09, napsal Petr Junek (st.)

...aneb sen o olympiádě v Soči

Člen a závodník SK Studenec (v současné době na hostování v Dukle Liberec) se v červnu a počátkem července připravoval v Evropě, nejprve absolvoval týdenní lyžařský trénink na ledovci Stubai (volné ježdění) s odpoledním zvyšováním kondice na kole a kolečkových bruslích. Další částí přípravybylodesetidenní soustředění na sucho ve Špindlerově Mlýně (atletika, gymnastika, tenis, kolo, brusle), poté následoval ledovec Möltal (do 29.6), kde byla příprava zaměřena tréninku GS a SL a volně i SG.   

Další letní příprava na sucho probíhala v Coloradu a lyžařská příprava v srpnu v Oregonu na Mount Hood. Vzhledem k problémům s kolenem byla lyžařská příprava nahrazena rehabilitací na kole, Adam dokončil silniční závod na 100 mil a vyjel na kole na nejvyšší bod v Severní Americe dosažitelný na silnici (jen v letě) – Mount Evans 4 300 m v Coloradu (Rocky Mountains)  

Na přelomu listopadu a prosince se Adam zúčastní závodů WC GS Beaver Creek a dále kontinentálních závodů v USA a v Kanadě. Dominantním cílem pro nadcházející sezónu je reprezentace na MS ve Schladmingu a pro příští sezónu 2014 pak nominace na ZOH v Soči. 

 

 

Hlavní nabídka