Hodnocení zimní sezóny

29.4.2012 7:51, napsal Petr Junek (st.)

Medaile z Mistrovství České republiky

Další sezóna alpského lyžování je za námi a nastal tak čas na malé ohlédnutí. Velice náročná byla sezóna pro Danielu Markovou, která absolvovala do dne uzávěrky Studeneckého zpravodaje 42 závodů. Vedle cenných umístění si dokázala vylepšit žebříčkové FIS body (pod 30 bodů). V průběhu celé sezóny získala čtyři první místa (Zakopané, Pec pod Sněžkou a 2x Turnau), jedno druhé místo (Mistrovství České republiky Špindlerův Mlýn) a dvě třetí místa (Jasná a norský Hemsedal).

Druhý studenecký závodník Adam Zika studuje v USA, kde se zúčastňuje FIS závodů a v žebříčku se již pravidelně dostává pod 20 FIS bodů. Ve dvou závodech „za velkou louží“ dokázal zvítězit, dvakrát skončil druhý a jednou třetí. Je stálým členem reprezentačního družstva ČR. V USA studuje i Matyáš Mleziva, který si připsal jedno druhé místo na závodech ve Squaw Valley.

Další studenečtí závodníci Valerie Velebová, David Bolek a Marek Vašulín získávali především zkušenosti a snažili se prokousat žebříčkem k vyšším místům. V českém žebříčku je nejvýše Daniela Marková, které patří 2.místo v superobřím slalomu (v první desítce je ve všech disciplínách), Adam Zika je na 3.místě v obřím slalomu, v první desítce je ještě Matyáš Mleziva.

Hlavní nabídka