Bohatý program Marka Uvizla

11.4.2014 15:36, napsal Petr Junek (st.)

aneb mezinárodní konfrontace

Aktivním studeneckým atletem je především Marek Uvizl, který získal v barvách SK Studenec stříbrnou a bronzovou medaili na Přeboru Libereckého kraje v halové atletice na tratích 1500 m a 3000 m. Jeho sestra Radka přidala na stejném závodě stříbro na trati 1500 m.

Marek Uvizl se stal i suverénním vítězem letošního ročníku Zimního běžecké ligy O Pohár Jestřebích hor a v závěrečné nebodované Úpické desítce obsadil ve vyrovnaném závodě časem 32:59 čtvrté místo. Desítku žen vyhrála v dresu SK Studenec Martina Uvizlová časem 38:37. Marek se zúčastnil i Mistrovství České republiky v krosu a mezi mílaři obsadil v Bělé nad Radbuzou 24.místo.

Kvalitního výsledku dosáhl Marek v 69.ročníku Běhu Za Lužánkami, kde vybojoval v mezinárodní konkurenci (375 startujících) vynikající 4.místo za vítěznou dvojicí Joel Mwangi (Keňa) a Tamas Nagy (Maďarsko). Martina Uvizlová v dresu SK Studenec na tomto závcodě vybojovalo dokonce bronzovou medaili za vítěznou Tünde Szabo z Maďarska a Lubomírou Maníkovou ze Slovenska.