Podzimní běžecká bilance

21.11.2013 16:18, napsal Petr Junek (st.)

Studenecký závodník Marek Uvizl se zúčastnil dalších atletických závodů a postupně si zlepšuje své osobní rekordy. Časem 4:03,8 zvítězil v běhu na 1500 m v rámci atletické středy v Houštce a na stejné stadionu zaběhl 800 m za 1:58,27. Na Jičínskéch memoriálech obsadil 2.místo v běhu na 3000 m časem 8:55,2.

Poprvé se také zúčastnil „domácího“ studeneckého Posvícenského koláče a jako první studenecký závodník v historii tento závod vyhrál po napínavém souboji s Jiří Čivrným.

Studenecký oddíl lehké atletiky je v současné době zastupován především Martinou, Radkou, Markem a Ivanem Uvizlovými, kteří se zúčastňují celé řady atletických běžeckých závodů. Na Běhu Amerikou v Písku si vedla nejlépe Martina, která obsadila 2.místo v hlavní kategorii žen, Marek obsadil v nabité konkutenci 5.místo v hlavní kategorii mužů, Ivan obsadil 5.místo mezi veterány. Ještě kvalitnější konkurence se sešla při silničním běhu Hronov Náchod, kde Marek obsadil 10.místo.

V Ceně Metuje v Novém Městě nad Metují obsadil Marek v hlavní kategorii 2.místo, Ivan doběhl mezi veterány na 3.místě. Nejvýrazněji se studenečtí běžci prosadili v běhu Vlachovkou ve Šternberku, kde Marek (hlavní kategorie mužů 14 km, čas 50:20), Martina (hlavní kategorie žen) a Ivan (veteráni) vyhráli své kategorie. Navíc v barvách SK Studenec běžel v tomto závodě i Jan Procházka (5.místo), trojnásobný vítěz posledních ročníků Velké kunratické a mistr světa v orientačním běhu ve štafetách.