Zimní běžecká liga

4.2.2013 12:05, napsal Petr Junek (st.)

.. a uvedení Ivana Uvizla mezi české TOP vytrvalce

Výraznou osobností studeneckého oddílu lehké atletiky je Ivan Uvizl, který byl v závěru roku 2012 přijat do Zlatého klubu českých vytrvalců. O této události přinášíme jeden z oficiálních článků, které byly publikována k této příležitosti:

Hvězdná sestava vynikajících současných i bývalých běžců a organizátoři závodů, které Český atletický svaz zařadil do letošní TOP desítky a dohromady zaznamenaly více než 60tisícovou účast. Taková „vybraná“ společnost se sešla na neformálním brífinku, na němž byl vedle udělení čestného ocenění nejlepším soutěžním běhům představen i nový Zlatý klub českých vytrvalců a jeho elitní členové.

             Svůj moment slávy kromě pořadatelů zažili i vybraní sportovci, kteří byli uvedeni do nově vzniklého Zlatého klubu českých vytrvalců. „Jsem ráda, že nápad na klub vznikl, a těší mě, že zájem o běh je čím dál větší,“ uvedla ambasadorka klubu a legendární atletka Jarmila Kratochvílová. Všem přítomným běžcům pak předala symbolická skleněná žezla. Kritériem pro vstup do klubu je splnění některého limitu v disciplínách 10 000 m (muži 28:30, ženy 33:30), půlmaratonu (1:03, 1:13) a maratonu (2:15, 2:36).

Živoucí síň slávy českého běhu, chtělo se říct při pohledu na přítomnou „silnou“ sestavu vytrvalců. Vedle těch ještě aktivně závodících (olympionička Ivana Sekyrová a 39násobná republiková mistryně Petra Kamínková) se tu sešli i ti, co závodně běhali ještě nedávno (Róbert Štefko, Anna Straková nebo Monika Deverová), ale také další, jejichž úspěchy už patří do starší historie (Jana Baukmanová, Alena Peterková, Jan Pešava, Ivan Uvizl, Petr a Pavel Klimešovi, Jiří Sýkora, Miroslav Krsek a Stanislav Hoffman). Pro úplný výčet jmenujme ještě ty, kteří se nemohli zúčastnit osobně: Karel David, Josef Jánský, Stanislav Tábor a Vlastimil Zwiefelhofer.

Závodníci oddílu se dále zúčastňují halových závodů a Marek Uvizl si připsal titul přeborníka Libereckého kraje v běhu na 3000 m a druhé místo v běhu na 1500 m. Dále se zúčastňují Zimní ligy O pohár Jestřebích hor a místa na stupních vítězů v celkovém pořadí úspěšně bojují Linda a Denisa Zahradníkovy, Dominika Kalenská, Natálie Jezdinská, Martina, Marek a Ivan Uvizlovi.

 

 

 

 

Hlavní nabídka